Podpowiadamy, jak wybrać dobre oprogramowanie do e-sklepu

Sklep internetowy to sposób na pozyskiwanie klientów przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Dlatego, coraz więcej przedsiębiorców zarówno małych jak i dużych firm decyduje się na sprzedaż produktów właśnie w takiej formie. Wspomagana jest ona przez wiele czynników, jednak jednych z podstawowych jest wybór platformy sprzedażowej. Zatem jaka będzie najlepsza?

Wyznaczenie celu działalności to podstawa

Gdy już zdecydujemy się założyć pierwszy sklep internetowy, warto przeanalizować rynek i naszych konkurentów, a także określić grupę docelową. W tym przypadku, sporym ułatwieniem będzie przegląd innych e-sklepów z wybranej branży. Ułatwi to zrozumienie potrzeb klientów związanych z naszą działalnością.

Wybór asortymentu również jest istotny

To jak duży asortyment będzie znajdował się w naszym sklepie, zależy tak naprawdę od ilości posiadanych środków pieniężnych. Głównie ten czynnik decyduje o tym, jak duży sklep możemy założyć. Należy pamiętać, że określenie kwoty na sam asortyment, to nie wszystko. Dobrze jest wziąć pod uwagę również fakt, że aby rozpocząć sprzedaż w sieci potrzebujemy do tego dobrej platformy sprzedażowej.

Oprogramowanie sklepu – płatne czy darmowe?

Oprogramowanie sklepu wcale nie musi być płatne. Przykładem tego jest platforma PrestaShop, czyli jeden z najpopularniejszych skryptów do obsługi sklepów internetowych. Oprogramowanie to należy do tych z gatunku open-source, dzięki czemu w łatwy sposób można je dopasować do własnych potrzeb. Jednak, nieraz istnieje potrzeba opracowania rozbudowanych i dedykowanych dla danego sklepu modułów, a tym powinien zająć się już programista PrestaShop. Należy pamiętać, że zlecenie pracy programiście wiażę się z pewnymi kosztami przez niego ustalonymi.

Zakładając sklep internetowy możemy zdecydować się również na wersję płatną danego oprogramowania, czyli np. Shoper lub Sote. Pierwsze z nich zostało opracowane przez polską firmę. Oferuje aż 250 funkcji ułatwiających sprzedaż w internecie. Uznawana jest za jedną z najlpszych platform umożliwiających znakomitą obsługę SEO. Shoper to także możliwość licznych integracji z najpopularniejszymi serwisami aukcyjnymi, oprogramowaniami kurierskimi lub księgowymi.

Należy pamiętać, że sam wybór oprogramowania dla naszego sklepu to nie wszystko. Sprzedaż internetowa wymaga systematycznych prac, dzięki którym nasz biznes będzie się cały czas rozwijał i przynosił zyski.

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.