platforma PrestaShop

PrestaShop czy Shoper – którą platformę na stworzenie e-sklepu wybrać?

Do najpopularniejszych platform, na których są tworzone sklepy internetowe należą PrestaShop oraz Shoper. Obydwie mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Warto wiedzieć, że z oprogramowania PrestaShop korzystają firmy zajmujące się handlem e-commerce zarówno w Polsce jak i na świecie. Shoper natomiast jest polską platformą, która na naszym krajowym rynku także cieszy się świetnymi opiniami wśród wielu przedsiębiorców. Jak zatem zdecydować, które oprogramowanie sprawdzi się lepiej do stworzenia e-sklepu? Porównujemy obie platformy!

PrestaShop vs Shoper – co wybrać?

Porównanie ceny i popularności

Zdecydowanie większa ilość właścicieli sklepów internetowych postanawia zaufać oprogramowaniu PrestaShop, w którym specjalizuje się choćby nawet https://jash.pl. Na tej platformie swoje e-sklepy założyło ponad 250 tys. przedsiębiorców. Shoper natomiast posiada około 10 tys. zwolenników. Wielu właścicieli sklepów internetowych, decyduje się na stronę stworzoną w oparciu o platformę Presta, ponieważ to oprogramowanie jest dostępne bezpłatnie, za korzystanie z usług Shopera, należy zapłacić abonament w wysokości od 72 zł do ponad 300 zł.

Porównanie funkcjonalności

Zarówno Shoper jak i PrestaShop posiadają bogaty wachlarz szablonów oraz motywów do wyboru. Warto widzieć jednak, że Presta oferuje także możliwość stworzenia szablonów przez strony zewnętrzne. Mając na uwadze funkcjonalności obydwu platform, należy zwrócić uwagę na to, że PrestaShop jest oprogramowaniem zagranicznym, dlatego też często w sklepach tworzonych w oparciu o ten system brakuje funkcji ułatwiających zakupy na polskim rynku. Shoper natomiast to oprogramowanie powstałe w Polsce, dlatego też pozwala m.in. na połączenie sklepu z platformą Allegro.

Sprawdź jeszcze na co warto zwrócić uwagę przy projektowaniu sklepu w sieci: Jak poprawić użyteczność Twojego sklepu internetowego?

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.