Kraków

Najpiękniejsze dzielnice Krakowa – poznaj urokliwe miejsca stolicy Małopolski

Kraków od zawsze uważany jest za jedno z piękniejszych polskich miast. Stare kamienice, zielone alejki oraz duża ilość atrakcji sprawia, że turyści z całej Polski, a także i zza granicy przyjeżdżają odwiedzić liczne zakątki stolicy Małopolski. Hotele w Krakowie blisko centrum, takie jak np. hotel Best Western Kraków, kuszą przyjezdnych wspaniałą lokalizacją oraz szeroką ofertą. W jakich dzielnicach najlepiej jednak znaleźć nocleg bądź po prostu spędzić miło czas? Sprawdź!

Historyczny Kazimierz – również w nowej odsłonie

W stolicy Małopolski znajdziemy liczne atrakcje oraz hotele. Kraków Kazimierz to dzielnica, o której nie można zapomnieć, będąc w tym mieście. Na jej terenie znajdziemy wiele ciekawych zabytków, takich jak chociażby Stara Synagoga. Niemalże na każdym kroku ujrzymy również piękne kościoły oraz klimatyczne kamienice. W ciągu dnia warto zatem zwiedzić cały Kazimierz. Wieczorem zobaczymy go jednak w nieco innej odsłonie. Tętniące życiem restauracje czy puby zachęcają spragnionych zabawy turystów do rozerwania się po całym intensywnym dniu.

Dębniki – dla spragnionych ciszy w mieście

Dębniki to kolejna dzielnica, którą powinien odwiedzić każdy turysta. Miejsce to słynie przede wszystkim z Zakrzówka, czyli starego kamieniołomu wypełnionego wodą. Co prawda w akwenie tym nie można się kąpać, jednak idealnie niebieska tafla robi naprawdę spore wrażenie. Cały zbiornik jesteśmy w stanie obejść dookoła, podziwiając przy okazji malownicze krajobrazy oraz spoglądając na panoramę Krakowa. 

Post Author: zoadmino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.