Przekąski białkowe – poznaj nasze pomysły!

Przekąski proteinowe to doskonały pomysł na wyposażenie organizmu w dodatkowe składniki odżywcze przed dużym wysiłkiem i zregenerowanie go tuż po nim. Poznaj kilka naszych pomysłów na wyśmienite, białkowe desery, które możesz jeść bez obaw o swoją sylwetkę i samopoczucie.

Lody białkowe

Tego produktu opisywać chyba nie trzeba. Lody białkowe to doskonała alternatywa dla klasycznych lodów, które – w przeciwieństwie do swoich „białkowych” odpowiedników – zawierają mnóstwo cukru i szkodliwych substancji. Lody proteinowe można łatwo zrobić samemu, w zaciszu własnego domu. Ich zaletami są doskonała konsystencja i idealny smak. Warto je polecić każdemu, kto lubi lody, lecz boi się o własną sylwetkę.

Batony białkowe

To doskonała propozycja dla osób, które chcą zjeść „coś słodkiego” i jednocześnie nie chcą mieć wyrzutów sumienia. Batony proteinowe idealnie sprawdzają się np. w trakcie diety redukcyjnej, kiedy stale pojawia się ochota na przegryzienie czegoś słodkiego. Obniżona zawartość cukrów i tłuszczów sprawia, że po tych batonach nigdy nie utyjemy a wręcz przeciwnie – będziemy mieli znacznie więcej energii, niż dotychczas.

Koktajl proteinowy

Brzmi strasznie? Może i tak, ale i tak ten niesamowity smak sprawi, że Twoje podniebienie nie będzie „szukało” już innych, znacznie bogatszych w tłuszcze i cukry koktajli. Koktajle proteinowe występują w różnych smakach, w zależności od Twoich preferencji. Są doskonałym sposobem na orzeźwienie się, zwłaszcza w upalne, letnie dni.

Przekąski białkowe a dieta

Powyżej przedstawiliśmy tylko niektóre rodzaje przekąsek białkowych. Niezależnie jednak od ich formy i rodzaju, można wyróżnić następujące korzyści z ich stosowania:

  • Większa dawka energii i zwiększony przyrost masy mięśniowej.
  • Ograniczenie spożycia cukrów, przedkładające się na zmniejszone ryzyko wystąpienia cukrzycy.
  • Szybkie zaspokojenie poczucia głodu.
  • Doskonale sprawdzają się zarówno przy zwiększonym wysiłku fizycznym, jak i podczas odchudzania.
  • Przyspieszenie przemiany materii, które przedkłada się z biegiem czasu na zmniejszenie masy ciała.
  • Ogólna poprawa samopoczucia, wynikająca z ograniczenia wchłaniania cukrów i tłuszczy.
  • Zwiększenie możliwości organizmu, przy długotrwałym obciążeniu fizycznym.

Podsumowując, przekąski białkowe oferują ogromną ilość łatwo przyswajalnej energii. Zawarte w nich proteiny ograniczają zmęczenie organizmu, pojawianie się tzw. zakwasów i wpływają na redukcję wagi ciała, poprzez przyspieszenie procesu przemiany materii. Czy można sobie wyobrazić lepszą przekąskę?

Post Author: zorganizadmin