Czym powinny charakteryzować się buty dobre na zimę?

Zbliżające się, chłodniejsze miesiące, skłaniają nas do stworzenia listy zakupów, na której znajdą się ubrania na zimową porę roku. Powinniśmy zainwestować również w odpowiednie obuwie. Mimo, że na rynku mamy do wyboru przeróżne modele, wzory i kolory, jednak bardzo ciężko wybrać nam odpowiednie dla siebie. Czym powinny charakteryzować się dobre zimowe buty i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Ocieplenie i podeszwa

Obuwie zimowe, w przeciwieństwie do tego na jakąkolwiek inną porę roku, powinno charakteryzować się dobrym ociepleniem. Kiedy na zewnątrz sypie śnieg i wieje zimny wiatr, nasze stopy, zaraz obok głowy i dłoni, będą marznąć jako pierwsze. Zwróćmy więc uwagę na wnętrze butów. Wybierajmy takie z naturalnym lub sztucznym futerkiem (które jednocześnie jest bardzo ozdobne), albo innym, ogrzewającym materiałem. Buty Palladium są świetnym przykładem obuwia, które łączy dobre ocieplenie z estetycznym designem.

Również podeszwa, ma tu niemałe znaczenie. Powinna być solidna i gruba. Zbyt cienka sprawi, że nawet jeśli będziemy mieć dobrze ocieplone buty, będzie nam zimno w stopy. Dobrze również sprawdzić czy jest antypoślizgowa, ponieważ śliska zelówka bardzo zmniejszy nasz komfort chodzenia oraz stabilność na lodzie i śniegu.

Materiał

Jest jedną z kluczowych rzeczy, które powinniśmy sprawdzić przed zakupem. Obuwie zimowe powinno być odporne na wilgoć, mróz, a także sól, którą posypywane są chodniki. Najlepszym wyborem będzie skóra naturalna, która przy właściwej pielęgnacji, jest odprona na wszystkie wymienione wyżej rzeczy. Unikajmy zamszu oraz nubuku, które bardzo szybko się zniszczą, szczególnie w jasnych kolorach. Wrangler Yuma, czy inne modele tej marki, stworzone są ze skóry licowej i możemy wybierać spośród bardzo wielu wariantów kolorystycznych. Są świetnym przykładem estetycznych, skórzanych butów zimowych.

Wygląd

Mimo, że jest on najmniej ważny z wszystkich wymienionych cech, to jednak również jest istotny. Na ciemno brązowym czy czarnym obuwiu, brud nie będzie aż tak widoczny jak na tym w jasnych kolorach. Ponadto pasuje do większości zimowych stylizacji, gdyż w tym okresie najczęściej zakładamy na siebie ubrania w ciemnych kolorach. Ważne jest również, aby buty sięgały przynajmniej ponad kostkę i dobrze oplatały nogi. Dzięki temu, śnieg nie będzie wsypywał nam się do środka, będziemy czuć się stabilniej i łatwiej unikniemy kontuzji.

Miejsce użytkowania

Jeśli zimę planujemy spędzić w mieście, nie ma potrzeby wybierania bardzo grubych i usztywnianych butów. Możemy sobie pozwolić na trochę lżejsze i bardziej stylowe obuwie, np. takie jak w ofercie Merrell Annex. Jednak w dalszym ciągu musimy pamiętać o odpowiednim ociepleniu i antypoślizgowej podeszwie, nawet w przypadku kozaków na obcasach. Jeśli w trakcie zimowych miesięcy, będziemy wybierać się spacery i wycieczki w teren, czy podróżować w góry lub do lasu, zaopatrzmy się w obuwie trekkingowe lub posiadające jego cechy. Najlepszym wyborem będą buty zimowe CAT, które sprawdzą się zarówno na górskich szlakach, jak i podczas zimy w mieście.

Post Author: zorganizadmin