Święta w hotelu z basenem i spa

Święta w hotelu z basenem i SPA – poznaj zalety i wady tego rozwiązania!

Wszyscy zapewne myślimy, że święta to czas odpoczynku i relaksu, który zwykle spędzamy rodziną. Owszem, to idealny moment, aby celebrować wspólnie wyjątkowe chwile, jednak szczególnie dla pań domu, jest to również czas pracy. Głównie mowa tutaj o przyrządzaniu posiłków, goszczeniu odwiedzającej nas rodziny i intensywnym sprzątaniu tuż przed świętami. Hotel na święta – czy to dobry pomysł? Spróbujmy ocenić to razem!

Święta w hotelu – zalety

Spędzanie świąt poza domem, a dokładnie w hotelu, nie jest w Polsce tak bardzo popularne, jak w innych krajach. Zwykliśmy pozostawać w swych domach, albo odwiedzać bliską rodzinę. Zauważalne jest, że z roku na rok, coraz więcej osób decyduje się na święta hotelu. Co stanowi ich motywację?

Po pierwsze, decydując się na święta w hotelu, nie musimy myśleć o zakupach, sprzątaniu czy gotowaniu. To szczególna zaleta dla pań domu, które zwykle w święta dają z siebie ogrom energii, aby goście i rodzina mogli delektować się smakiem wyjątkowych potraw. W hotelu to kucharze i obsługa zadbają o posiłki, a my możemy cieszyć się czasem spędzanym z rodziną.

Z myślą o dzieciach w hotelach o wyższym standardzie organizuje się specjalne zabawy, gry i konkursy z animatorami. W tym czacie rodzice mogą spokojnie odpoczywać i cieszyć się świątecznym spokojem. Wybierając hotel z basenem i SPA mamy pewność, że nasze pociechy będą miały ciekawe zajęcia, nawet gdy temperatura na dworze będzie bardzo niska. Hotel z basenem to również propozycja dla tych, którzy dbają o formę i po posiłku do syta chcą zaznać trochę ruchu.

Święta w hotelu to również propozycja dla tych, których rodzina rozrzucona jest po całym kraju, a którzy pragną spędzać ten wyjątkowy czas razem. Wystarczy tylko wybrać hotel ze SPA blisko Warszawy, do której każdy będzie miał dobry dojazd, lub hotel w Polsce centralnej, aby nikt z rodziny nie był obciążony nadmiernie długim dojazdem.

Święta w hotelu – co może być trudnością

W tej kwestii zwykle trudność pojawia się na płaszczyźnie psychicznej. Zastanawiamy się często, czy aby na pewno przeżyjemy ten czas odpowiednio, czy uda nam się poczuć rodzinną atmosferę w miejscu, które nie jest naszym domem. Wszystko zależy tak naprawdę od hotelu, na który się zdecydujemy – ważne aby był on przytulny, a także, aby panowała w nim domowa atmosfera.

Należy również pamiętać o kosztach, które mogą być dosyć duże. Biorąc pod uwagę Boże Narodzenie, w hotelu spędzimy co najmniej 4 dni, a oprócz noclegów, do ceny musimy doliczyć pełne wyżywienie i kolację wigilijną. Wysoka cena nie jest jednak regułą – niektóre hotele przygotowują specjalne oferty np. pakiet wielkanocny czy pakiet sylwestrowy, w przypadku których cena jest już nieco bardziej korzystna.

Post Author: zorganizadmin