Krótka weekendowa wycieczka? Możesz zobaczyć więcej niż Ci się wydaje!

Jeśli planujecie krótki wypad na weekend do Krakowa i nie wiecie jak rozplanować czas, aby zobaczyć jak najwięcej – przychodzimy z pomocą! Duże miasta mają to do siebie, że wszystko jest stosunkowo blisko i łatwo dotrzeć z punktu A do punktu B komunikacją miejską lub pieszo. Poniżej przykładowy i dość skondensowany plan, dwudniowej wycieczki do Miasta Królów.

Piątek

Po przyjeździe i zameldowaniu się w hotelu, warto wybrać się na wieczorny spacer na Rynek, obejrzeć z zewnątrz sukiennice i Bazylikę Mariacką, a następnie wrócić do hotelu klimatycznymi uliczkami. Hotel w centrum Krakowa, blisko rynku, będzie najlepszą opcją na tak krótką wycieczkę. Zwróćmy na to szczególną uwagę wybierając miejsce na nocleg. Nie decydujmy się na, znajdujące się poza miastem, tanie hotele. Kraków ma to do siebie, że jest dość rozległy i będąc tu tylko na dwa dni, nie warto tracić połowy dnia na dojazd z i do miejsca noclegowego.

Sobota

Całodziennie zwiedzanie najlepiej zacząć od tzw. Trasy Królewskiej. Rozpoczyna się ona pod kościołem Św. Floriana przy Placu Matejki. Kolejnymi atrakcjami na trasie są między innymi Barbakan, dawne fortyfikacje miejskie i Brama Floriańska. Przez nią wchodzimy do Starego Miasta. Warto wolnym krokiem przemierzać ulicę Floriańską, prowadzącą do Rynku, na której znajduje się mnóstwo sklepików, a także Dom Jana Matejki, czy w końcu ciekawe kawiarnie i restauracje.

Po dotarciu na płytę Rynku, który jest sercem Krakowa, warto zostać na dłużej. Przysiąść w jednej z kawiarni na pyszną kawę i deser, czy po prostu spacerować po tym wielkim, bo zajmującym aż 4 hektary, kwadracie. Rynek jest centrum kultury Krakowa i na pewno nie będziemy się tu nudzić. Przejdźmy się sukiennicami, wejdźmy do Bazyliki czy wreszcie udajmy się na Mały Rynek. Szukajmy także klimatycznych miejsc w piwnicach budynków, jak np. Piwnica Pod Baranami, gdzie poczujemy atmosferę Krakowa.

Z Rynku skręćmy w ulicę Grodzką, gdzie znajdziemy gotyckie i romańskie kościoły, a także klasztory Franciszkanów i Dominikanów. Równolegle do ulicy Grodzkiej biegnie ulica Kanonicza, na której zobaczymy eleganckie, odnowione kamienice i którą dostaniemy się na Wzgórze Wawelskie i pod Zamek Królewski. Zamkowe wnętrza otwarte są dla zwiedzających i nie można ich pominąć będąc tu na wycieczce. Zwiedzając Wawel warto wejść również do katedry i grobów królewskich, a także zobaczyć wielki Dzwon Zygmunta. Bezpośrednio z Zamku dostaniemy się krętymi schodami w dół do Smoka Wawelskiego, którego w żadnym wypadku nie możemy pominąć. Rzeźba ziejąca ogniem jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji w Krakowie.
Po zwiedzaniu warto przejść się leniwie Bulwarami Wiślanymi i poczekać na zachód słońca, który w tym miejscu jest wyjątkowo malowniczy. Możemy również wybrać się na kolację do jednej z restauracji na Wiśle i zjeść przepyszne jedzenie w towarzystwie niesamowitego widoku.

Niedziela

Ostatni dzień, warto poświęcić w całości na niesamowicie klimatyczną dzielnicę Kazimierz. Kiedyś było to centrum kultury żydowskiej i chrześcijańskiej, jednak po II wojnie światowej, miejsce to opustoszało i podupadło. Jednak aktualnie dzielnica ta jest jedną z najszybciej rozwijających się w Krakowie. Znajdziemy tam najfajniejsze kawiarnie i restauracje, gdzie w pełni poczujemy magiczny klimat miasta.

Odwiedźmy jedną z synagog, żydowski cmentarz, czy liczne muzea. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z trasy zabytków, której mapę możemy otrzymać w Centrum Kultury Żydowskiej, na ulicy Meiselsa. Nie zapomnijmy o jednej z najciekawszych uliczek na Kazimierzu, czyli ulicy Św. Wawrzyńca, gdzie znajdziemy Muzeum Inżynierii Miejskiej i wiele innych atrakcji.

Szukasz hotelu w centrum Krakowa? Odwiedź Hotel Best Western Kraków Old Town – www.bwoldtown.pl!

Post Author: zorganizadmin