bezrękawnik roboczy

Bezrękawnik roboczy – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Odzież robocza składa się z wielu różnych elementów. W zależności od miejsca pracy czy branży, wyróżniamy charakterystyczne fragmenty ubioru. Bezrękawnik roboczy sprawdzi się w każdej pracy, która wykonywana jest outdoorowo lub wymaga często wychodzenia na zewnątrz. Będzie przydatny niezależnie od pory roku, jednak wykorzystywany jest głównie w miesiącach chłodnych, jesienno-zimowych. Jako odzież robocza, a nie ochronna, nie wymaga żadnych certyfikatów bezpieczeństwa. Dobrze jednak zwrócić uwagę na kilka kwestii, które są istotne w przypadku tego elementu garderoby.

Funkcjonalność

Jedną z najważniejszych cech kamizelki roboczej powinna być jej funkcjonalność. Różnego rodzaju kieszenie i przegródki muszą być odpowiedniej wielkości i pojemności, aby pomieścić najpotrzebniejsze narzędzia i urządzenia. Dobrze, jeśli będą przyszyte w odpowiednich miejscach, aby jeszcze bardziej ułatwić do nich dostęp. Zamki przy kieszeniach oraz do rozsuwania, czy zasuwania kamizelki, są o wiele bardziej funkcjonalne niż guziki czy zatrzaski. O wiele lepiej chronią także drobną zawartość kieszeni przed wysypaniem, np. gwoździe czy ołówki. Jesteśmy też w stanie, w razie potrzeby, szybciej i wygodniej zapiąć i rozpiąć bezrękawnik, nawet nie ściągając rękawiczek zimowych czy ochronnych. Dobrze jeśli kamizelka będzie posiadała także funkcjonalne zawleczki i uchwyty, do których możemy przypiąć klucze albo nieużywane akurat urządzenia czy narzędzia, które nie mieszczą się w kieszeniach.

Materiały

Bezrękawnik męski roboczy używany jest zazwyczaj na zewnątrz, kiedy panują chłodne temperatury, a czasem także deszczowa aura. Dlatego właśnie niesamowicie istotne są materiały, z których wykonana została dana kamizelka. Najlepiej jeśli będzie ocieplana puchem i wodoodporna, np. wykonana z materiału PVC lub ortalionu. Wysoka wiatroszczelność połączona z oddychalnością materiałów zapewni komfortowe warunki pracy nawet w zimne, jesienne dni. Jeśli dodamy do niej polar i ocieplane spodnie robocze, możemy używać jej także kiedy temperatura spadnie poniżej zera stopni Celsjusza.

Kolory

Jak już wspominaliśmy wyżej, kamizelki robocze wykorzystywane są głównie podczas pracy na zewnątrz. Często są to dość niebezpieczne warunki, np. praca przy ruchliwej ulicy czy na placu budowy. Dlatego właśnie garderoba nie powinna składać się z samych ciemnych elementów. W takiej sytuacji pracownik może wtapiać się w tło i istnieje niebezpieczeństwo potrącenia go przez samochód lub maszynę budowlaną. Kolorowa kamizelka w mocnym kolorze z odblaskowymi elementami będzie świetnym rozwiązaniem tego problemu. Postawmy na kolory takie jak pomarańcz lub seledyn.

Post Author: zorganizadmin