peeling medyczny

Peelingi medyczne – jak działają na przebarwienia?

Medycyna estetyczna od lat próbuje poradzić sobie z wyzwaniem jakim jest skuteczne usuwanie przebarwień. Właśnie w tym celu stworzono peelingi medyczne, które pomagają zwalczać zmiany skórne takie jak trądzik, zmiany pigmentacyjne czy przebarwienia właśnie. Jego celem jest intensywne złuszczenie martwego naskórka i dotarcie do skóry właściwej. Co powinniśmy wiedzieć o tego typu zabiegu, a także jakie są jego rodzaje, wskazania oraz przeciwwskazania do jego wykonania? Odpowiadamy w artykule poniżej.

Czym charakteryzują się peelingi medyczne?

Peeling medyczny jest zabiegiem medycyny estetycznej, podczas którego dochodzi do usunięcia defektów skórnych, np. chorobowych. Stosując peelingi medyczne możemy regulować głębokość złuszczania. Wyróżniamy złuszczanie powierzchowne, czyli odbywające się jedynie w obrębie naskórka, złuszczanie średniogłębokie, obejmujące naskórek oraz górną warstwę skóry właściwej, a także najsilniejsze – złuszczanie głębokich warstw skóry. Należy pamiętać o skutkach ubocznych, które z dużym prawdopodobieństwem mogą pojawić się, szczególnie podczas silnego złuszczania.

Peelingi medyczne możemy podzielić także ze względu na ich rodzaj. Wyróżniamy trzy rodzaje peelingów:

  • mechaniczne – podczas któryś naskórek ścieramy za pomocą specjalnych drobinek korundowych, diamentowych lub szklanych,
  • chemiczne – wykonywane przy pomocy kwasów (np. owocowych, glikolowego lub salicylowego),
  • fizyczne – wykonywane laserowo a pomocą lasera CO2 lub Er:YAG.

 

CMED – Dermatolog Katowice – profesjonalne zabiegi, które poprawią kondycję Twojej skóry!

Wskazania do stosowania peelingów medycznych oraz ich działanie na przebarwienia

W zależności od rodzaju peelingu, może on zniwelować skutki starzenia się i wiotczenia skóry, zmiany barwnikowe (np. piegi, przebarwienia pozapalne czy plamy soczewicowate), uszkodzenia i plamy posłoneczne, blizny, trądzik, rozstępy czy nawet zaburzenia rogowacenia. Peelingi chemiczne możemy stosować zarówno do złuszczania powierzchniowego, jak i głębokiego. Służy więc walce z przebarwieniami, ale także poprawia napięcie skóry starzejącej się. Doświadczony dermatolog powinien dobrać odpowiednią kurację do naszych problemów skórnych.

Przeciwwskazania do stosowania peelingów

Peelingów medycznych nie powinniśmy na pewno stosować podczas bardzo słonecznego lata i częstej ekspozycji na słońce. Nie zalecane jest także wykonywanie zabiegu na obszary skóry objęte różnego rodzaju alergiami skórnymi, aktywną opryszczką, ropną odmianą trądziku czy na skórę podrażnioną lub uszkodzoną. Nie powinno się także używać peelingów w czasie ciąży, chorób autoimmunologicznych czy doustnej terapii retinoidami.

Post Author: zorganizadmin