email marketing

Wszystko co powinieneś wiedzieć o email marketingu

W marketingu najważniejsza jest umiejętność dotarcia do klienta, najlepiej takiego, który potencjalnie będzie zainteresowany naszą ofertą. W tym celu dokonuje się segmentacji rynku i wybiera odpowiednich odbiorców. Jednak co dalej? Dobrą alternatywą dla masowego przekazu, który zwykle charakteryzuje się nie tylko dużymi nakładami finansowymi ale także brakiem pomiaru skuteczności, będzie email marketing. Czym charakteryzują się tego typu działania, a także jak wykorzystać je w praktyce i co możemy dzięki nim osiągnąć? 

Email marketing – czyli co? 

Email marketing to jedna z form marketingu bezpośredniego przy wykorzystaniu internetowej skrzynki pocztowej. Głównym celem jest tworzenie i podtrzymywanie relacji z klientami, a ostatecznie sprzedaż produktów i usług. Największą zaletą email marketingu jest możliwość personalizacji jaką jest bezpośredni, imienny zwrot na początku wiadomości. Możemy także podzielić klientów na podgrupy i wysłać do każdej z nich maila o innej, dobranej do ich potrzeb i oczekiwań, treści. Dzięki takim działaniom, klient może poczuć jakby mail był przygotowany specjalnie dla niego i bardziej prawdopodobne jest, że go odczyta. 

Potrzebujesz pomocy w rozwoju swojego sklepu internetowego? Sprawdź https://intle.pl/sklepy internetowe Kraków.

Główne zalety email marketingu

  • Możliwość personalizacji wiadomości.
  • Stosunkowo małe koszta.
  • Narzędzie przydatne zarówno dla małych, kilkuosobowych firm, jak i wielkich korporacji.
  • Możliwość pomiaru i analizy skuteczności dzięki specjalnym wskaźnikom. 

O czym musimy pamiętać korzystając z email marketingu?

  1. Unikać spamu – planując każdorazową kampanię mailową musimy pamiętać, aby nie wysyłać do klientów spamu. Zaśmiecając odbiorcom internetową skrzynkę pocztową możemy jedynie zrazić ich do naszej firmy, co zaowocuje obojętnością na kolejne maile lub zablokowanie nas jako nadawcy. 
  2. Stosować się do kwestii prawnych – zanim wyślemy pierwsze maile powinniśmy zapoznać się z  podstawowymi ustawami dotyczącymi ochrony danych osobowych, świadczeniu usług drogą elektroniczną, a także prawa telekomunikacyjnego. Ważna jest także udzielona przez klientów zgoda na otrzymywanie treści reklamowych. 
  3. Pamiętać o podstawach zamiast gonić za trendami – planując kampanie mailowe łatwo jest, patrząc jedynie na nadchodzące trendy marketingowe, zapomnieć o najważniejszym, czyli o podstawach. Jaki jest cel email marketingu, jak często zamierzamy wysyłać wiadomości, jakimi środkami dysponujemy, a także czy zamierzamy wysyłać jedynie ofertę, czy planujemy także budować świadomość marki? 

Co możemy osiągnąć dzięki email marketingowi? 

Email marketing jest jedną z bardziej skutecznych form marketingu internetowego. Przy niewielkich kosztach, możemy osiągnąć naprawdę dobre wyniki. Jednocześnie dokonując pomiaru i analizy wskaźników, jesteśmy w stanie otrzymywać coraz to lepsze rezultaty. Szerzymy świadomość marki wśród naszych odbiorców, a dzięki personalizacji budujemy z nimi coraz lepsze relacje. 

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *