ochronnik słuchu

Jak zapewnić pracownikowi najwyższy poziom ochrony słuchu

Nie wiesz na jaki ochronnik słuchu się zdecydować, abyś mógł komfortowo i bezpiecznie pracować? Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy kilka ważnych informacji. Dzięki nim poznasz akcesoria, które idealnie zadbają o najwyższy poziom ochrony Twojego słuchu.

Negatywny wpływ hałasu na Twoje zdrowie

W wielu miejscach pracy jesteś codziennie narażony na niebezpieczne dla Twojego zdrowia dźwięki przekraczające 85 dB. Większość z nich wydobywa się z takich maszyn jak: młoty udarowe, kosiarki do trawy, wiertarki, sprężarki, piły i wiele innych. Ubytki w słuchu mogą pojawić się dopiero po pewnym czasie. Jeśli chcesz tego uniknąć, warto mieć zawsze pod ręką profesjonalne słuchawki lub zatyczki do uszu.

Najpopularniejsze modele ochronników słuchu

Jeśli na co dzień przebywasz w nadmiernym i stałym hałasie, to zdecyduj się na zakup odpowiednio do Ciebie dopasowanych ochronników słuchu. Tylko one mogą skutecznie zapobiec trwałej utracie słuchu. W dobrych sklepach BHP znajdziesz najpopularniejsze modele ochronników słuchu, takie jak: zatyczki do uszu, słuchawki BHP na pałąku lub na pasku czy nahełmowe nauszniki. Nowoczesny model słuchawek nahełmowych bez problemu dopasujesz do wielu wersji hełmów przemysłowych. Istnieje też możliwość dokupienia specjalnych adapterów, dzięki którym nauszniki trzymają się bardziej stabilnie.

Na co zwrócić uwagę, kiedy chcesz kupić ochronniki słuchu

Ochrona słuchu powinna zawsze iść w parze z poczuciem komfortu. Jeśli wybrane przez Ciebie ochronniki słuchu będą źle dopasowane, możesz odczuwać ogromny dyskomfort, który utrudnia swobodne wykonywanie codziennych obowiązków. Warto zatem wybierać słuchawki BHP w miarę miękkie, dzięki temu nie będą Cię uciskać. Kolejnym elementem, na który musisz zwrócić uwagę, to wielkość poduszek w nausznikach. Jeśli są w miarę szerokie, to idealnie dopasują się do kształtu Twoich uszu. Wysokiej jakości słuchawki na pałąku lub nauszniki nahełmowe zostały zaprojektowane tak, aby nawet w czasie długiego noszenia błyskawicznie absorbowały wilgoć. W czasie wyboru ochronników słuchu warto zwrócić uwagę, czy w danym modelu istnieje możliwość łatwego wymieniania poduszek oraz wkładek. Dzięki takiej funkcji masz szansę utrzymać słuchawki w nienagannej czystości.

Kiedy zatyczki do uszu stają się niezbędną ochroną słuchu

Istnieją takie sytuacje, kiedy będziesz musiał zrezygnować z nauszników i zastąpić je zatyczkami do uszu. Oto lista najczęstszych przypadków, w których zatyczki do uszu sprawdzają się lepiej niż profesjonalne słuchawki BHP:

  • kiedy nosisz okulary i zakładanie słuchawek BHP powoduje zbyt duży ucisk
  • kiedy hałas w pracy trwa nieustannie, a słuchawki po długim czasie noszenia sprawiają Ci dyskomfort
  • kiedy pracujesz w starych słuchawkach, które nie są przystosowane do absorbowania wilgoci
  • kiedy słuchawki BHP utrudniają noszenie gogli, kasków roboczych lub maseczek

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *