akcesoria papiernicze

Niezbędne akcesoria papiernicze w każdym domu – o czym nie możesz zapomnieć?

Akcesoria papiernicze towarzyszą nam codziennie. Nie zawsze zwracamy na nie uwagę i zazwyczaj zauważamy dopiero ich brak. Problem zaczyna się, kiedy potrzebujemy coś szybko naszkicować, chcemy posegregować dokumenty przed wyjściem do spotkanie czy zakleić paczkę taśmą przed wizytą na poczcie. Kto, by pomyślał, że wyprawka papierniczo-biurowa przyda się także w mieszkaniu. Warto sprawdzić plecaki szkolne CoolPack należące do młodzieży lub plecaki do przedszkola, w których z pewnością znajdzie się wiele takich akcesoriów. Sprawdź, o jakich akcesoriach nie możesz zapomnieć, gdy wprowadzasz się do nowego miejsca lub zauważasz braki w swoich produktach biurowych!

Długopisy, ołówki, markery i zakreślacze

To jedna z podstawowych kategorii, jednak tak często o niej nie pamiętamy. Bieganie po mieszkaniu i szukanie długopisu lub ołówka nie należy do przyjemnych czynności. Dlatego warto zadbać o to, aby mieć te produkty w odpowiedniej ilości pod ręką. Świetnym pomysłem jest stworzenie miejsca, np. na biurku, w którym pojawi się specjalny organizer lub stojak na wszystkie akcesoria piśmiennicze. Powinny się w nim znaleźć: długopisy w czarnym oraz niebieskim kolorze, ołówki (np. ołówek automatyczny Staedtler lub ołówek Pelikan), markery (np. Pelikan marker czy marker Pilot), a także zakreślacze. Te używane najczęściej możemy zakupić w większej ilości i wyznaczyć na nie miejsca w kilku pomieszczeniach, tak aby zawsze mieć je pod ręką.

Segregatory i koszulki

Segregatory są podstawą w organizacji nie tylko biur, ale równie doskonale sprawdzają się do przechowywania dokumentów w domu. Możemy porządkować w ten sposób rachunki, stare umowy czy świadectwa pracy, czyli wszystkie dokumenty, które musimy przechowywać. Klienci najczęściej wybierają segregator Idest, Tamto lub Herlitz. Te modele spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. 

Podczas organizacji przydadzą sią nam również koszulki, aby nie wpinać kartek bezpośrednio do segregatora, a umieścić je najpierw w koszulkach, co zapobiegnie ich uszkodzeniu. Warto zdecydować się także na skoroszyt, który pozwoli dodatkowo uporządkować umieszczone w koszulkach dokumenty. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup większej ilości akcesoriów, tak aby zawsze mieć zapasowy segregator, skoroszyt i koszulki.

Karteczki i zeszyty

Większość ludzi uwielbia notować na karteczkach. To doskonały sposób na szybkie notatki podczas rozmowy telefonicznej czy przypominajki, które możemy umieścić w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Świetnie sprawdzą się zarówno karteczki samoprzylepne, jak i klasyczny bloczek (np. kostka notes Herlitz). Jeśli zdarza się nam zapisywać więcej, doskonałym rozwiązaniem będzie zakup kilku zeszytów. Możemy zdecydować się na brulion w twardej oprawie i przeznaczyć go na notatki na wybrany temat, np. finanse osobiste. 

Taśmy klejące

Nie możemy zapomnieć także o taśmach klejących. Do jeden z tych elementów, zaraz po długopisach, którego potrzebujemy bardzo często, a jednocześnie nie zawsze da się go zastąpić innym produktem. Warto zakupić kilka rodzajów taśm, aby zawsze móc wybrać ten, którego potrzebujemy w danym momencie. Dobrym wyborem jest zestaw składający się z: klasycznej bezbarwnej taśmy biurowej, szarej szerokiej taśmy pakowej i taśmy dwustronnej (np. taśma samoprzylepna dwustronna Scotch).

Post Author: zorganizadmin