paznokcie

Mity na temat paznokci hybrydowych

W sieci można znaleźć wiele informacji na temat manicure hybrydowego. Niektóre internautki bardzo chwalą taki rodzaj stylizacji paznokci, inne natomiast twierdzą, że ma on same wady i powoduje negatywne dla zdrowia oraz wyglądu skutki. Komu więc wierzyć i jaka jest prawda? Jakie są najpopularniejsze tezy na temat paznokci hybrydowych i czy są one prawdziwe?

Mit nr 1 – lakier hybrydowy niszczy paznokcie

Jest to jeden z najpopularniejszych mitów na temat manicure hybrydowego. Profesjonalne lakiery hybrydowe mają bezpieczny skład i są odpowiednio przebadane. Nie ingerują one w głębsze warstwy paznokcia, a tym samym nie niszczą go. Płytka paznokcia może osłabić się jedynie w momencie, gdy stylizacja będzie zdejmowana w niewłaściwy sposób. Należy zwrócić więc szczególną uwagę na usuwanie preparatu. Nie można zrywać go z paznokcia, ani zbyt często używać acetonu. Najłatwiej zdjąć produkty przy pomocy pilniczka, uważając by nie przepiłować oraz nie naruszyć płytki. Pomocna może okazać się również frezarka. Indigo oraz inne znane marki oferują bardzo dużo modeli takich urządzeń, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

Mit nr 2 – hybrydy mogą powodować nowotwór

Niedawno było bardzo głośno na temat kobiety, u której zdiagnozowano raka. Niektórzy uważali, że mógł go spowodować manicure hybrydowy. Nie ma się jednak o co martwić, ponieważ w momencie, gdy używane są sprawdzone produkty oraz lampa emitująca światło LED, można czuć się bezpiecznie. Działanie światła ultrafioletowego (UV używane jest np. w solarium) często przyczynia się do powstawania nowotworów, jednak głównie wtedy, gdy skóra narażona jest na jego działanie przez bardzo długi czas. Jedna stylizacja hybrydowa to jedynie około 10 minut naświetlania. Dlatego nie ma się o co martwić. Bojąc się jednak o takie skutki uboczne, warto zainwestować w urządzenie LED. Lampa Indigo Multiled może okazać się strzałem w dziesiątkę, ponieważ utwardza ona lakier hybrydowy z zaledwie 5 sekund oraz emituje bezpieczniejszy rodzaj światła.

Mir nr 3 – paznokcie nie oddychają pod hybrydą

Paznokcie nigdy nie oddychają, ponieważ jest to martwa tkanka zbudowana z keratyny. Aplikowanie na nie preparatów hybrydowych, żeli czy akrylu jest więc całkowicie bezpieczne. Aby płytka była zdrowa, należy zadbać o łożysko, macierz oraz inne tkanki znajdujące się wokół niej. Można więc spokojnie nakładać na paznokcie lakiery hybrydowe. Indigo i inne znane marki oferują również różnego rodzaju odżywki oraz preparaty nawilżające, które warto stosować między nakładaniem kolejnych stylizacji. Dzięki nim płytka nie przesuszy się i będzie cały czas wyglądać pięknie oraz zdrowo.

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *