lakiery indigo

Proste i szybkie sposoby na efektowny manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy pokochały miliony kobiet na całym świecie. Jego największymi zaletami są trwałość oraz niesamowity efekt końcowy, który utrzymuje się nawet do 4 tygodni. Hybrydy uważa się za szybki sposób na piękne paznokcie, jednak niektóre bogato zdobione stylizacje wykonuje się nawet kilka godzin. Panie, którym zależy na błyskawicznym, ale efektownym manicurze, często korzystają z różnego typu ozdób. Ich aplikacja jest niezwykle prosta, dlatego z nałożeniem świecidełek poradzą sobie nawet najmniej doświadczone amatorki. Jak więc wyczarować cudownie wyglądający manicure hybrydowy w mniej niż godzinę?

Stylizacja przy użyciu folii transferowej

Folia transferowa to ozdoba, dzięki której można stworzyć niesamowity manicure hybrydowy. Jej aplikacja jest niezwykle prosta i zajmuje dosłownie kilka minut. Zdobienie to polega na odbijaniu kolorowych wzorów z folii na lakier hybrydowy. Do przygotowania stylizacji z jej użyciem należy użyć specjalnego kleju, dzięki któremu efekt będzie bardziej wyrazisty. 

Jak wykonać taką stylizację?

Aby wykonać kolorową i efektowną stylizację wystarczy przygotować wszystkie produkty, które są potrzebne do wykonania klasycznego manicure hybrydowego. Niezbędna będzie również folia transferowa Indigo, która dostępna jest w wielu wzorach, klej oraz lakiery Indigo. Kolor bazowy powinien być zbliżony do odcienia zdobienia lub delikatnie z nim kontrastować. Stylizację należy rozpocząć tak samo, jak każdą inną, czyli zmatowić płytkę paznokcia, odtłuścić ją, nałożyć bazę i dwie warstwy koloru. Mając już tak przygotowane paznokcie, wystarczy na lakier hybrydowy nałożyć cienką warstwę kleju, chwilę odczekać, docisnąć folię do powierzchni płytki, a następnie delikatnie zdjąć. W ten sposób cały wzór zostanie przeniesiony na stylizację. Gdy efekt jest zadowalający, wystarczy zabezpieczyć go topem i gotowe. 

Błyszczący efekt syrenki

Kolejnym sposobem na szybki i efektowny manicure hybrydowy jest efekt syrenki Indigo. Produkt ten przypomina bardzo drobno zmielony pyłek, który w zależności od kąta padania światła, mieni się na różne kolory. Można aplikować go na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wcieranie proszku w utwardzony lakier hybrydowy, natomiast drugi polega na obsypywaniu płytki paznokcia tym właśnie efektem. 

Wcieranie efektu syrenki – tzw. metoda „na sucho”

Aby uzyskać efekt mieniącej się na płytce paznokcia tafli, wystarczy w utwardzony lakier hybrydowy wetrzeć wybrany pyłek. Do aplikacji najlepiej użyć pacynki lub twardego pędzelka. Na koniec, całą stylizację należy pokryć topem i włożyć do lampy. 

Porada: Wybierając kolor bazowy, warto upewnić się, czy po zastygnięciu wytwarza on warstwę dyspersyjną, czyli klejącą powłoczkę, która ułatwia łączenie się produktów. Bez niej efekt syrenki nie przyklei się płytki paznokcia. 

Obsypywanie paznokcia – tzw. metoda „na mokro”

Drugim sposobem na aplikację efektu syrenki jest obsypanie pyłkiem nieutwardzonej warstwy lakieru hybrydowego. Proszek należy też delikatnie docisnąć do płytki i utwardzić w lampie. Na wierzch nie trzeba nakładać już topu nabłyszczającego. Dzięki tej metodzie można osiągnąć efekt oszronionych brokatowych paznokci. 

Post Author: zorganizadmin