wrzesień w krakowie

Wrzesień w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

Kto szuka atrakcji na otarcie łez po zakończonych wakacjach, powinien we wrześniu zajrzeć do Krakowa. Legenda polskiego rocka i słynny kabaret to tylko część propozycji dla miłośników występów na żywo. Fani nauki i pokazów pirotechnicznych również znajdą tu w tym miesiącu coś dla siebie.

Damy Ognia! Międzynarodowe Pokazy Pirotechniki i Laserów (21 września)

Międzynarodowe Pokazy Pirotechniki i Laserów to jeden z największych festiwali pirotechnicznych w Europie. Już 21 września na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego przy al. Jana Pawła II mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję zobaczyć go na własne oczy. W ramach imprezy światowi specjaliści przedstawią pirotechniczny spektakl, teatr ognia i laser show.

Program imprezy składa się z dwóch części. Pierwsza, zatytułowana „Prophecy” będzie 30-minutowym widowiskiem pełnym pirotechniki i laserów, zaprezentowanych przy emocjonujących dźwiękach muzycznych. Kolejne pół godziny to czas na drugą część o nazwie „Armageddon”, również przepełnioną niesamowitymi widowiskami. Dodatkowo na scenie wystąpią grupy muzyczne Proletaryat i Golden Life.

Małopolska Noc Naukowców 2019 (27 września)

W piątek 27 września o godzinie 18:00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbędzie się kolejna odsłona Małopolskiej Nocy Naukowców. Organizatorzy imprezy zapewniają, że to wydarzenie „pozwoli realnie i metaforycznie sięgnąć gwiazd”. Ich celem jest przede wszystkim odkrywanie tajemnic nauki, jej popularyzacja i zarażanie wszystkich przybyłych uczestników masą pozytywnych emocji. W realizację wydarzenia zaangażowane są instytucje naukowe i uczelnie wyższe. Program imprezy przewiduje m.in. prezentację najnowszych dokonań i osiągnięć małopolskich naukowców. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych jest bezpłatny.

Kabaret Ani Mru-Mru – Nowy Program: Cirque de Volaille (29 września)

Kabaret Ani Mru-Mru to prawdziwa legenda współczesnej polskiej sceny kabaretowej. Grupa z Lublina rozpoczęła swoją działalność równe 20 lat temu. Przez ten okres zdobyła ogólnokrajową sławę. Ich skecze, takie jak „Tofik”, „Chińska restauracja” czy „Otwarcie supermarketu” zna niemal każdy Polak, a kultowe cytaty ze scenek weszły na dobre do codziennego języka. W dniu 29 września o godzinie 18:00 w Nowohuckim Centrum Kultury trio rozbawi krakowską publiczność premierowym programem „Cirque de Volaille”.

Budka Suflera „45 lat! Powrót do korzeni” (29 września)

Legenda polskiej sceny rockowej Budka Suflera świętuje swoje 45-lecie serią siedmiu koncertów w największych miastach na największych halach w Polsce! W ramach trasy „45 lat! Powrót do korzeni” grupa zaprezentuje się także w krakowskiej Tauron Arenie w niedzielę 29 września o godzinie 19:00.

Zarezerwuj pobyt w hotelach sieci Best Western Kraków i włącz się w życie kulturalne miasta!

Muzycy zapowiadają, że z okazji swojego jubileuszu zagrają największe przeboje, zarówno te najstarsze, jak „Cień wielkiej góry” czy „Jest taki samotny dom”, jak i hity lat 80. „Za ostatni grosz” i „Jolka, Jolka” z ery Felicjana Andrzejczaka oraz te późniejsze, w tym „Bal wszystkich świętych” i „Takie tango”. Dodatkową atrakcją dla fanów będą zaproszeni przez Budkę Suflera goście, m.in. Izabela Trojanowska i Urszula. Koncert będzie także pierwszą okazją do usłyszenia na żywo nowego wokalisty zespołu, Roberta Żarczyńskiego.

Maleńczuk + Rhythm Section (30 września)

Dowcipny – czasem brutalnie, ale zawsze naturalny, szczery i kochający kontakt z publicznością: taki jest Maciej Maleńczuk, który 30 września o godzinie 19:30 zagra w krakowskim kinie Kijów Centrum. Wraz z przyjaciółmi z grupy Rhythm Section zaprezentuje swoje najpopularniejsze utwory tym razem w sekcji rytmicznej. Nie zabraknie ani starych pieśni ulicznych, ani późniejszych utworów, które przyniosły artyście ogólnopolską sławę. W najnowszej wersji show artysta zagra m.in. takie przeboje jak „Synu”, „Sługi za szlugi” czy „Ostatnia Nocka”.

Post Author: zorganizadmin