plecaki

Plecak dla przedszkolaka – jaki rozmiar wybrać?

Plecaczek to najprawdopodobniej najważniejszy element przedszkolnej wyprawki. To także nić łącząca naszą pociechę z domem, do której może spakować swoje ulubione zabawki, a rodzic drugie śniadanie oraz coś na przebranie. W jakim rozmiarze wybrać plecak szkolny, odpowiedni dla małego dziecka? Podpowiadamy!

Plecaki przedszkolaka – rozmiar ma znaczenie

Prawdą jest, że plecaki dziecięce powinny być inne dla każdego etapu edukacji. Dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej, muszą mieć taki, który pomieści wszystkie książki i zeszyty. Na szczęście plecaki przedszkolaka nie muszą być wielkie! Rozmiar należy dopasować do wzrostu dziecka. Rodzic musi zwrócić także uwagę na jego przestronność – nasz maluch powinien mieć miejsce na zabawki, strój na zajęcia taneczne oraz ciuszek na ewentualne przebranie przez przedszkolankę. Dobrze jest, gdy plecaczek ma także wydzieloną przegródkę na drugie śniadanie.

Plecaki dziecięce nie mogą być ciężkie

Globalnym problemem dzisiejszej młodzieży są różnorakie problemy z kręgosłupem. Przyczyniają się do tego także spore obciążenia, które dzieci noszą na plecach od najmłodszych lat. Szczęśliwie smyki w wieku przedszkolnym nie muszą jeszcze taszczyć ze sobą książek i zeszytów. Pamiętajmy jednak, że zaleca się, aby ciężar zapakowanego plecaka wynosił maksymalnie 10% wagi dziecka. Dlatego tak istotne jest, aby dobrać stosunkowo lekki plecak dla dziecka. Rodzic powinien także pilnować tego, co maluch zabiera ze sobą do przedszkola – zbyt duży plecak będzie zachętą do tego, by włożyć do niego jeszcze więcej zabawek.

Analiza przeznaczenia plecaka

Teraz już wiadomo, że musimy zwracać uwagę na mały rozmiar i lekkość plecaka. Dobrym pomysłem jest jednak także analiza jego przeznaczenia. W tym celu możemy porozmawiać z właścicielami, dyrekcją lub pracownikami przedszkola, jaki najczęściej tryb dnia organizują dzieciom. Jeśli jest to czas spędzany głównie w przedszkolu lub pobliskim placu zabaw oraz maluchy mają zapewniony obiad – wystarczy mały pluszowy plecaczek w formie zabawki przytulanki. Jeśli jednak dzieci często opuszczają teren przedszkola i wybierają się na dłuższe spacery dobrym rozwiązaniem jest wybór nieprzemakalnego plecaka.

Wzór jest dla dziecka najważniejszy

Trudno się dziwić, w końcu dzieci chcą, aby ich plecaczek był najpiękniejszy w całym przedszkolu. Po konsultacji z pracownikami i wyborze odpowiedniego typu, dajmy dziecku możliwość wskazania tego wymarzonego. Pluszowy miś, zwierzaczek, postać z ulubionej bajki? Warto zwrócić uwagę na firmę St. Majewski. Plecaki, które produkują mają wiele wzorów, więc nasze dziecko na pewno znajdzie coś dla siebie. Nie musimy się wówczas martwić o odpowiednią grubość wytrzymałych szwów i mamy pewność, że dziecko nie będzie miało problemów z regulowaniem długości ramion oraz zapinaniem suwaków.

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *