październik w Krakowie

Październik w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

Październik w Krakowie to nie tylko powrót studentów i akademickiego życia. Do miasta zjadą też polskie i zagraniczne gwiazdy muzyki, aby dać niezapomniane, spektakularne koncerty. Nie zabraknie również legend rodzimej sceny kabaretowej.

David Garrett: Unlimited – Greatest Hits Live (4 października)

Znany i kochany amerykańsko-niemiecki skrzypek David Garrett powraca do Polski! Już 4 października w krakowskiej Tauron Arenie zaprezentuje się polskiej publiczności na specjalnym jubileuszowym koncercie zorganizowanym z okazji 10-lecia działalności muzycznej.

Utalentowany muzyk od samego początku swojej kariery nie zamykał się w ramach jednego gatunku muzycznego, kreując własny, niepowtarzalny styl, czym zaskarbił sobie grono oddanych fanów na całym świecie. W jego twórczości znaleźć można interpretacje zarówno muzyki klasyków wiedeńskich, jak i Nirvany, Metalliki czy Prince’a. Podczas październikowego koncertu przedstawi swoje najpopularniejsze przeboje.

Preisner’s Music (5 października)

Jeden z najwybitniejszych kompozytorów filmowych na świecie – Zbigniew Preisner – świętuje 40-lecie działalności artystycznej. Z tej okazji twórca ścieżek dźwiękowych do kultowych dzieł Agnieszki Holland czy Krzysztofa Kieślowskiego 5 października wystąpi w Krakowie w Tauron Arenie. W tym niesamowitym wydarzeniu towarzyszyć będą mu liczni goście, w tym m.in. Lisa Gerrard, Teresa Salgueiro, Anja Rubik, Simfonia Varsovia, Cracow Singers czy aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Gościem specjalnym koncertu będzie Jerzy Trela.

Zarezerwuj pobyt w hotelach sieci Best Western Kraków i weź udział w koncertach gwiazd światowych scen!

Polska Noc Kabaretowa 2019 – Humor Świata (18 października)

Już po raz czwarty w Krakowie odbędzie się Polska Noc Kabaretowa – coroczne widowisko rozrywkowe prezentowane w kilku największych miastach Polski z popularnymi satyrykami w roli głównej. Tegoroczna edycja będzie przebiegać pod hasłem „Humor świata”. Na scenie pojawią się Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Meczących, Smile, K2, Nowaki oraz Igor Kwiatkowski. To wszystko już 18 października o godzinie 20:00 w Tauron Arenie.

Koncert Archive (23 października)

Grupa Archive już od 25 lat podbija serca słuchaczy na całym świecie, łącząc w swojej twórczości elementy rocka progresywnego, trip-hopu i muzyki elektronicznej. Z okazji tak wielkiego jubileuszu muzycy wydali nowy krążek o tytule „25” oraz 160-stronicową książkę z wywiadami i zdjęciami byłych, oraz obecnych członków.

Zwieńczeniem celebracji tej ważnej rocznicy będzie z kolei spektakularna trasa koncertowa po Europie. W środę 23 października dotrze ona do krakowskiego Klubu Studio. Będzie to jeden z pięciu występów zapowiedzianych w naszym kraju. Pozostałe odbędą się w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku.

Krzysztof Zalewski Solo Act (30 października)

Na sam koniec miesiąca w mieście pojawi się Krzysztof Zalewski ze swoim projektem Krzysztof Zalewski Solo Act. Popularny piosenkarz, kompozytor i multiinstrumentalista wystąpi w ICE Kraków Congress Centre we środę 30 października. Tego dnia publiczność będzie miała okazję zobaczyć swoiste one man show z użyciem ksylofonu, bębnów, instrumentów klawiszowych oraz gitar – zarówno akustycznej, jak i elektrycznej. Koncert przed krakowską publicznością będzie częścią jesiennej trasy obejmującej największe polskie miasta. Pomysł na nią zrodził się po sukcesie spektakularnego wiosennego występu w Warszawie, gdzie zjawiły się tysiące fanów. Podczas krakowskiego koncertu publiczność z pewnością dopisze równie mocno!

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *