farbowanie włosów

Samodzielne farbowanie włosów – jak farbować włosy, by ich nie uszkodzić?

Kobiety bardzo często marzą o zmianie koloru włosów bądź delikatnym odświeżeniu fryzury. Farbowanie pozwala odmienić nasz wygląd oraz zakryć siwe kosmyki. Nic więc dziwnego, że nie wyobrażamy sobie życia bez regularnego wykonywania takiego zabiegu. Ciągłe wizyty u fryzjera są jednak uciążliwe, dlatego wiele z nas decyduje się na samodzielną koloryzację. Przed jej rozpoczęciem, należy jednak pamiętać o kilku ważnych zasadach, dzięki którym włosy będą mniej narażone na zniszczenia oraz uszkodzenia.

Zasada nr 1 – odpowiednia pielęgnacja przed farbowaniem

Nie od dziś wiadomo, że o włosy należy cały czas dbać. Na kilka dni przed farbowaniem warto jednak zwrócić szczególną uwagę na ich pielęgnację. Najlepiej sięgnąć po silnie nawilżające preparaty, które sprawią, że kosmyki odżyją oraz nabiorą blasku. W przypadku dużego przesuszenia można wykonać olejowanie włosów, jednak w większości przypadków wystarczy po prostu sprawdzona maska, która ma w swoim składzie naturalne wyciągi roślinne. Ważne jest jednak to, by nie zawierała silikonów, alkoholu oraz SLSów. Tak przygotowane włosy z pewnością będą mniej narażone na negatywne skutki uboczne ich farbowania.

Zasada nr 2 – wybór odpowiedniej farby

Farby do włosów, które dostępne są w większości drogerii nie zawsze mają dobry i przyjazny dla włosów skład. Jeśli więc chcemy mieć pewność, że koloryzujemy swoje kosmyki preparatami najwyższej jakości, warto nabyć profesjonalne produkty. Znajdziemy je w hurtowniach kosmetycznych oraz sklepach fryzjerskich. Jednym z najczęściej wybieranych i rekomendowanych kosmetyków koloryzujących jest farba do włosów Allwaves. Posiada ona bardzo małą ilość amoniaku, którego zbyt duża dawka może przyczynić się do destrukcji kosmyków. Nieskazitelny kolor, który uzyskamy po jej użyciu, utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Jeśli natomiast chcemy uzyskać bardzo intensywny odcień, przydatna okaże się farba Londa. Dostępna jest ona w wielu wariantach kolorystycznych i całkowicie pokrywa siwy odrost.

Zasada nr 3 – stosowanie się do zaleceń producenta

Farbując włosy samodzielnie, należy całkowicie przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na ulotce dołączonej do kosmetyków koloryzujących. Jeśli nie będziemy się do nich stosować, nie pomoże nam nawet najwyższej jakości farba. Średni blond i inne jasne odcienie mogą dodatkowo bardzo drastycznie zmienić swój kolor w sytuacji, gdy będą one nałożone na zbyt długi okres czasu. Przed przystąpieniem do koloryzacji należy więc dokładnie przeczytać ulotkę, a po aplikacji farby nastawić budzik, który przypomni nam o upływających minutach. Zmywając preparat trzeba koniecznie sprawdzić, czy został on całkowicie usunięty z poszczególnych kosmyków, a zabieg zakończyć nałożeniem serum lub odżywki.

Zasada nr 4 – nie farbuj całych włosów, jeśli nie ma takiej konieczności

Wiele kobiet przystępuje do farbowania włosów w momencie, gdy odrost zaczyna być coraz bardziej widoczny. Przeważnie kolor na całej długości kosmyków jest jednak w niemalże nienaruszonym stanie. W takiej sytuacji najlepiej jest więc pokryć farbą jedynie samą nasadę kosmyków i odczekać kilka minut. W ten sposób końcówki włosów nie zniszczą się, a my będziemy mogły cieszyć się pięknym równomiernym kolorem. Jeśli jednak mimo wszystko zależy nam na pokryciu całej długości kosmyków, najlepiej najpierw pokryć preparatem odrost, a na ostatnie 5-10 min nałożyć nieco farby na resztę włosów.

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *