t shirt

Jak zrobić t-shirt z nadrukiem?

T-shirty z różnymi ozdobnymi nadrukami są szczególnie popularne wśród dzisiejszej młodzieży. Także firmy coraz częściej przygotowują sobie takie produkty, na których pojawiają się ich markowe logotypy, noszone następnie przez pracowników. Czy można własnoręcznie zrobić T-shirt z nadrukiem? A jeśli tak, to w jaki sposób? Podpowiadamy!

Zakup materiałów

Na początku musisz zakupić czyste i gładkie koszulki. Fruit of the loom czy Gildan to jedne z najbardziej popularnych marek i stosunkowo tanich, dlatego nie wydasz na nią wielkich pieniędzy. Takie T-shirty można znaleźć praktycznie wszędzie – w internecie, w hipermarketach, a nawet na bazarach. Większym problemem będzie znalezienie papieru sublimacyjnego, zwanego również transferowym. Należy zapytać o nie w lepszych sklepach papierniczych albo po prostu zamówić przez internet. Cena jest różna, w zależności od koloru koszulki. Na jasny materiał to około pięć złotych za jedną kartkę A4, a na ciemny dziesięć. Jest to związane z tym, że posiadają one dodatkowe folie, które łatwiej pozwalają odwzorować barwy.

Jak zacząć pracę?

Pora na wykonanie projektu – można to zrobić w którymś z ogólnodostępnych bezpłatnych programów graficznych. Pamiętajmy, aby rysunek mieścił się w formacie A4. Gdy będzie już gotowy, pora na wydruk. Przed włożeniem papieru transferowego sprawdźmy go wcześniej na zwykłej kartce, aby wiedzieć, jak włożyć arkusz odpowiednią stroną.

Po wydrukowaniu wycinamy rysunek, układamy T-shirt na desce do prasowania i zaczynamy ostatni etap. Najpierw przeprasujmy koszulkę, potem połóżmy na niej papier i pokryjmy go warstwą arkusza śniadaniowego albo bibuły. Następnie, mocno przyciskając, rozprasujmy gorącym żelazkiem. To ostatni raz, gdy nasz nadruk powinien zetknąć się z urządzeniem prasującym. Każde kolejne spotkanie grozi zniszczeniem koszulki.

Ile to wszystko trwa?

Samo naprasowanie nie zajmuje wiele czasu – czasochłonne jest natomiast znalezienie koszulki, papieru sublimacyjnego oraz wykonanie projektu. Często sporo dni marnujemy w oczekiwaniu na przesyłkę. Zdecydowanie prościej jest zamówić kompleksową usługę, którą wykonuje się na wysokiej jakości T-shirtach takich marek jak Fruit of the loom, Stedman czy Gildan. Koszulki z nadrukiem są wtedy przygotowane w jednym miejscu, nie trzeba ich prasować w domu, a więc unikamy ryzyka poparzenia.

Gotowy produkt otrzymujemy szybko i od razu możemy go założyć. Pozwala to na znaczną oszczędność czasu, zwłaszcza w momencie, gdy przygotowywać będziemy więcej niż jedną koszulkę. Dodatkowo jakość papieru kupionego w internecie może pozostawiać wiele do życzenia. Może on nie tylko źle przykleić się do T-shirtu, ale także do stopki żelazka, czyniąc je bezużytecznym. Profesjonalne usługi gwarantują, że obędzie się bez tego typu przygód.

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *