włosy

Jak samodzielnie zadbać o swoje włosy, szykując się na ważną uroczystość?

Szykując się na ważną uroczystość, zawsze chcemy wyglądać pięknie i zjawiskowo. Wiele kobiet tuż przed wielkim wyjściem umawia się na wizytę w salonie fryzjerskim, by móc cieszyć się starannie wykonaną fryzurą. Czasem jednak zdarza się, że nie ma czasu na to, by odwiedzić specjalistę. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak samodzielnie zadbać o swoje włosy w domowym zaciszu i olśnić wszystkich swoim wyglądem?

Przygotowanie – dokładne umycie włosów

Przygotowania należy zacząć oczywiście od odpowiedniego oczyszczenia włosów oraz skóry głowy. Dzięki temu kosmyki będą się dużo lepiej układać. Wybierając kosmetyk do pielęgnacji, warto zdecydować się na lekki szampon dopasowany do rodzaju włosów. Dobrze sprawdzą się produkty niezawierające silikonów oraz innych substancji, które mogą zostawić na włosach lepką powłoczkę. Jeśli wiemy o uroczystości dużo wcześniej, na kilka tygodni lub miesięcy przed ważnym wyjściem warto kupić szampon na porost włosów. Stosując go regularnie, możemy w znacznym stopniu poprawić ogólny wygląd kosmyków oraz sprawić, że fryzura nabierze objętości.

Pielęgnacja – odżywienie i nawilżenie włosów

Aby włosy wyglądały pięknie, należy je odpowiednio nawilżyć. Przed ważną imprezą warto więc odżywić je przy pomocy profesjonalnych preparatów. Pomocne mogą okazać się do tego kosmetyki marki Kallos. Maska Milk zadba o to, by kosmyki stały się lśniące i miękkie. Dodatkowo poprawi ich ogólny wygląd oraz sprawi, że będą jedwabiście gładkie. Proteiny mleczne natomiast odżywią i nawilżą włosy na całej ich długości. Należy jednak uważać, by przed wielkim wyjściem nie nakładać odżywki od samej skóry głowy. Taka aplikacja może sprawić bowiem, że włosy staną się ciężkie oraz szybko się przetłuszczą. Zdecydowanie lepiej użyć jej więc jedynie na same końcówki.

Układanie – wybór odpowiedniej fryzury

Po odpowiednim przygotowaniu oraz nawilżeniu włosów, można przystąpić do ich układania. Ważne jest jednak to, by zacząć planowanie fryzury już od momentu suszenia kosmyków. Jeśli więc chcemy dodać im nieco objętości, należy je najpierw wymodelować, używając do tego specjalnej szczotki oraz suszarki. Dzięki takiemu zabiegowi, włosy uniosą się u nasady i będą wyglądały tak, jakby było ich znacznie więcej. Po wysuszeniu, możemy zacząć właściwą część przygotowywania fryzury. Pomocne mogą okazać się do tego urządzenia takie jak prostownica, lokówka czy falownica do włosów. Z ich pomocą z pewnością wykonamy olśniewającą stylizację. Piękne idealnie proste kosmyki czy burza loków sprawią, że każdy zwróci na nas uwagę. Za pomocą kilku wsuwek jesteśmy w stanie również je delikatnie upiąć, dodając w ten sposób fryzurze nieco charakteru oraz elegancji.

Wykończenie – zabezpieczenie fryzury

Gotową fryzurę należy odpowiednio zabezpieczyć. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że przetrwa ona całą uroczystość w nienaruszonym stanie. Najlepiej spryskać ją małą ilością utrwalającego lakieru do włosów. Należy jednak pamiętać, by nie przykładać atomizera zbyt blisko kosmyków. Taka aplikacja sprawi bowiem, że fryzura poskleja się i będzie wyglądać mało estetycznie. Warto także sięgnąć po lakier o średniej mocy utrwalania. Zabezpieczy on włosy i będzie niemalże niewidoczny.

Post Author: zorganizadmin

1 thought on “Jak samodzielnie zadbać o swoje włosy, szykując się na ważną uroczystość?

    Daniela

    (15 listopada 2019 - 13:32)

    O włosy trzeba dbać cały czas – nie tylko wybierając się na ważną uroczystość 🙂 zadbane włosy zawsze wyglądają pięknie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *