listopad w Krakowie

Listopad w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

Gdy słońce chowa się za chmurami, warto zadbać o alternatywne źródła endorfin – na przykład solidną dawkę uśmiechu, wzruszeń i pozytywnych emocji! Wydarzenia kulturalne zaplanowane na listopad w Krakowie pomogą Ci na dobre zapomnieć o jesiennej chandrze.

Jak szukać wydarzeń kulturalnych w danym mieście?

Obserwując znajdujące się nad naszymi głowami bilbordy reklamowe, podczas spacerów po mieście, możemy zauważyć znajdujące się na nich informacje dotyczące zbliżających się wydarzeń kulturalnych. Niemal na każdej przemierzanej ulicy znajduje się duża reklama. Katowice, Kraków czy Warszawa to miasta, w których odbywa się mnóstwo koncertów, kabaretów czy też wydarzeń sportowych. Warto wiedzieć, że nie tylko w dużych miastach możliwa jest do zauważenia przydrożna reklama. Sosnowiec, Tychy czy inne mniej popularne miasta także bardzo często zapraszają nas na rozmaite wydarzenia kulturalne. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, by nie przegapić ciekawych koncertów, premier filmowych czy wystaw muzealnych.

Disney On Ice: Moc jest w Tobie! (TAURON Arena, 15-17 listopada)

Choć widowisko Disney On Ice adresowane jest do najmłodszych, niesamowite wrażenia audiowizualne i uniwersalny przekaz spektaklu trafiają prosto do serc widzów w każdym wieku. Na tafli lodowej pojawią się postaci znane z filmów amerykańskiej wytwórni, wśród nich Elsa, Anna i Olaf z „Krainy Lodu”, Bella i jej ukochany, Roszpunka, Ariel czy debiutująca w tym gronie polinezyjska księżniczka Vaiana. Bajkowi bohaterzy opowiedzą widzom historię o niezależności, odwadze i ambicji, które pomagają przezwyciężyć wszystkie przeszkody na drodze do spełnienia marzeń.

Widowisko od lat cieszy się ogromną popularnością wśród krakowskiej publiczności. Aby biletów nie zabrakło dla nikogo, na dni 15-17 listopada zaplanowano aż 7 spektakli!

Paweł Domagała: 1984 Tour (Klub Studio, 15 listopada)

Aktor filmowy i teatralny, wokalista, autor megahitu „Weź nie pytaj” kontynuuje ogólnopolską trasę promocyjną swojego ostatniego albumu „1984”. Artysta odwiedził już ponad 60 sal koncertowych w całym kraju, grając łącznie dla kilkudziesięciu tysięcy fanów. Na tak rozbudowanej trasie nie mogło zabraknąć Krakowa – Paweł Domagała wystąpi 15 listopada w krakowskim klubie Studio. Autorskie kompozycje artysty świetnie brzmią na żywo, a w osobistych tekstach piosenek wielu słuchaczy odnajdzie cząstkę własnych przeżyć i przemyśleń.

Zarezerwuj pobyt w hotelach sieci Best Western Kraków i weź udział w listopadowych wydarzeniach kulturalnych!

26. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima (19-24 listopada)

Jeden z największych polskich festiwali filmowych już od ponad 2 dekad przybliża widzom twórczość studentów szkół filmowych i animatorów, której próżno szukać na ekranach sieciowych multipleksów. Organizatorzy prezentują fabuły i dokumenty autorstwa studentów i absolwentów uczelni artystycznych, profesjonalnych twórców i niezależnych realizatorów. W ramach festiwalu rozstrzygane są także 2 konkursy:

  • nagrody Złotego, Srebrnego i Brązowego Dinozaura dla najlepszych studenckich etiud fabularnych i dokumentalnych autorstwa studentów + Specjalny Złoty Dinozaur dla najlepszej szkoły filmowej
  • nagrody Złotego, Srebrnego i Brązowego Jabberwocky’ego dla twórców animacji + Specjalny Złoty Jabberwocky dla najlepszej studenckiej etiudy animowanej

Atrakcji nie zabraknie tym bardziej, że oprócz pokazów filmowych dla gości festiwalu przygotowano także wiele wydarzeń towarzyszących. Na przeżywanie festiwalowych emocji masz 6 dni; projekcje i wydarzenia towarzyszące odbędą się m.in. w Małopolskim Ogrodzie Sztuki, Kijów.Centrum, Kinie Mikro i w kompleksie Tytano.

Katarzyna Nosowska – Zmalowane Wrota (ICE Kraków, 28 listopada)

Trudno wyobrazić sobie polską scenę artystyczną ostatnich dekad bez Kasi Nosowskiej. Charyzmatyczna wokalistka i autorka tekstów towarzyszy kilku pokoleniom melomanów, a w ostatnim czasie dała się poznać także jako utalentowana pisarka – zbiór felietonów „A ja żem jej powiedziała…” długo okupował czołówki list bestsellerów.

28 listopada w ICE Kraków artystka sięgnie po kolejne środki wyrazu, prezentując widzom autorską opowieść o relacjach międzyludzkich, inspiracjach, wzruszeniach i swoim „tu i teraz”. Spektakl określony jako „sit-up”, uzupełniony efektowną oprawą audiowizualną, to ewenement na polskiej scenie artystycznej. Nie możesz tego przegapić!

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *