wózek dziecięcy

Wózki spacerowe i wielofunkcyjne – o czym pamiętać przy ich wyborze?

Zakup wózka jest jedną z najważniejszych inwestycji podejmowanych przez rodziców, którzy spodziewają się dziecka, podobnie jak plecaki szkolne CoolPack, dla rodziców, którzy przygotowują swoje pociechy do pójścia do szkoły. Odpowiednio dobrany model zapewni maluchowi wygodę, ułatwi również codzienne życie rodzicom, tak samo jak właściwe plecaki do przedszkola ułatwią dziecku przenoszenie najpotrzebniejszych rzeczy. W końcu to w nim dziecko będzie najczęściej podróżować – dotyczy to spacerów, wypraw na zakupy, ale i dalszych przejazdów. Na co zatem zwrócić uwagę, by zakup wózka dla malucha nie okazał się chybioną inwestycją?

Rodzaje wózków dziecięcych

Kiedy rozpoczniemy poszukiwania wózka dziecięcego, trafimy na mnóstwo rodzajów i modeli, które obiecują spełniać szereg skomplikowanych rozwiązań. Pierwszym, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest wózek głęboki, zwany również gondolą. Dobrze będą się w nim czuć niemowlaki i maluchy, można go używać przez kilka pierwszych miesięcy życia dziecka. Będzie w nim podróżować na leżąco, choć z czasem, o ile wózek będzie posiadał stosowną regulację, można ułożyć je w pozycji półleżącej.

Alternatywą jest wózek wielofunkcyjny. Na początku będzie z powodzeniem spełniał zadania gondoli, będzie go jednak można wykorzystać również wtedy, gdy dziecko podrośnie. W przeciwnym razie nie obejdzie się bowiem bez wózka spacerowego. Aktywni rodzice docenią z kolei wózki biegowe, dzięki którym będzie można połączyć spacer z dzieckiem z codziennym treningiem.

Wózek wielofunkcyjny – najważniejsze cechy

Wózki wielofunkcyjne są dziś szczególnie popularnym rozwiązaniem. Jednorazowa inwestycja w dobrej jakości model wystarczy na kilka lat. Wybierać można przede wszystkim pomiędzy rozwiązaniami “2 w 1”, które łączy gondolę z modelem spacerowym, oraz “3 w 1”, które dodatkowo może pełnić funkcję fotelika do samochodu.

Najważniejszą zaletą tego typu wózka jest oczywiście funkcjonalność. Chociaż będzie on droższy niż pojedynczy wózek gondola lub spacerowy, w rzeczywistości pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze potrzebne na zakup dwóch różnych wózków. Dodatkowo wózki wielofunkcyjne są stabilne i nie sprawiają problemów przy wykonywaniu nimi manewrów. To modele łatwe i wygodne w obsłudze dla rodzica. Po roku od narodzin dziecka, zamiast skupiać się na zakupie nowego modelu, będzie mógł oglądać nowe koce minky lub zastanawiać się, czy pościel Myszka Miki spodoba się maluchowi.

Wadą wózków wielofunkcyjnych może być ich spory ciężar. Przy wyborze warto zwrócić szczególną uwagę na koła – im będą większe, tym łatwiej będzie pokonywać nierówności na drodze.

Wózek spacerowy dla starszego dziecka

Wózek spacerowy przeznaczony jest dla dzieci, które wyrosły już z gondoli. Malucha powinno przesadzić się do nowego modelu, jeśli w czasie spacerów chce już podziwiać świat z pozycji siedzącej. Umożliwi mu to zestaw do wózka spacerowego.

Rozróżniamy dwa podstawowe modele takich wózków. Pierwszy jest dość zabudowany, a przez to nieco bardziej masywny, ale i stabilniejszy. Charakteryzuje się też sporymi rozmiarami. Drugi bywa nazywany “parasolką” – to wózek lekki, niezbyt odporny na wstrząsy, ale bardzo łatwy do przewożenia. Można go bowiem szybko złożyć.

Przed zakupem wózka spacerowego trzeba przyjrzeć się budce, która ma osłaniać dziecko od słońca i wiatru. Powinna być wystarczająco duża, ale też nie przesłaniać maluchowi widoku. Istotną cechą będzie również podnóżek dla dziecka, ale przede wszystkim – łatwość prowadzenia wózka, a także podbijania przednich kół. To ważne szczególnie przy pokonywaniu krawężników.

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *