odzież robocza

Wybieramy sprawdzoną odzież roboczą dla magazyniera

Praca magazyniera wiąże się z odbieraniem towaru i planowaniem, współpracą z klientami, ale przede wszystkim z wysiłkiem fizycznym. Osoby pracujące w takiej roli powinny być wyposażone w odzież roboczą, która będzie zastępować ich ubrania lub chronić je przed zniszczeniem. Jak wybrać odpowiednie ubrania robocze dla magazyniera? Warto zwrócić uwagę na rękawice Covent, buty z atestem BHP oraz kilka innych elementów.

Najważniejsze obowiązki magazyniera

Odzież przeznaczona dla magazyniera musi być dostosowana do wykonywanych przez niego czynności. Taka osoba nie tylko bowiem przyjmuje towary dostarczane do różnego rodzaju hal, ale i zajmuje się ich rozładunkiem oraz transportem na miejsce składowania. Magazynier powinien mieć wiedzę na temat posiadanego asortymentu, musi także dbać o odpowiednie rozmieszczenie towarów. W związku z tym często obsługuje wózki widłowe czy suwnice. Nierzadko musi pracować na sporych wysokościach, układając towar pod sufitem hali. W pracy korzysta zatem również z drabin i podestów.

Kto może zostać magazynierem?

Praca magazyniera wymaga dobrej kondycji oraz sporej siły fizycznej. Ta jest potrzebna szczególnie do przenoszenia i rozładowywania towarów. Z tego powodu większość pracowników magazynów stanowią mężczyźni. Magazynier powinien być jednak również komunikatywny – to ułatwi mu kontakt z klientami.

Fartuch roboczy męski i inne ubrania dla magazyniera

Magazynierzy pracują w halach, które nie zawsze są sterylnie czyste. W związku z tym przydaje im się odzież robocza chroniąca przed zabrudzeniami. Elementem, który gwarantuje takie zabezpieczenie, jest fartuch roboczy męski. Drelichowe fartuchy osłaniają bowiem większość ciała. Są też funkcjonalne – ich kieszenie pozwalają na noszenie ze sobą podręcznych narzędzi, na przykład śrubokrętów czy kluczy. Ważne, by fartuch był solidnie wykonany i posiadał mocne szwy: w przeciwnym razie już po kilku dniach pracy w magazynie będzie nadawać się do wyrzucenia.

Sam fartuch to jednak nie wszystko. Magazynier potrzebuje także spodni roboczych. Niektórzy preferują ogrodniczki na szelkach, inni wybierają spodnie do pasa. Ich ważną cechą są rzepy, które pozwalają na regulowanie długości nogawek. Dzięki temu łatwiej będzie przystosować je do wyższych temperatur. W takich warunkach nie obejdzie się również oczywiście bez bawełnianych koszulek.

Buty i rękawice

W szczególny sposób trzeba pamiętać o dłoniach i stopach. Praca w magazynie często jest związana z poruszaniem się po śliskich nawierzchniach. Obuwie robocze dla pracowników powinno być więc wyposażone w antypoślizgową podeszwę. Najlepiej postawić na buty z atestem BHP, gwarantujące odpowiednie bezpieczeństwo. Utwardzane noski obuwia uchronią z kolei przed urazami stóp, na które może spaść rozładowywany towar. Układanie paczek będzie łatwiejsze, jeśli pracownik ubierze rękawice robocze, które umożliwiają łatwiejszy chwyt. Rękawice Covent dopasują się do dłoni, są też wykonane z materiałów, które zapobiegają wyślizgiwaniu się paczek.

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *