odżywienie paznokci

Słabe i kruche paznokcie? Sprawdź, jak je odżywić

Słabe i zniszczone paznokcie to problem wielu kobiet. Najczęściej spowodowany jest on nieumiejętnym ściąganiem hybryd, kontaktem z detergentami lub brakiem odpowiednich witamin i minerałów. Aby je odżywić, należy nakładać na płytkę profesjonalne preparaty do ich odbudowy oraz skorzystać z kilku sprawdzonych domowych sposobów. 

Sposób nr 1: kąpiel w oliwce

W celu wzmocnienia paznokci oraz dodania im blasku, warto regularnie moczyć je w wodzie z dodatkiem oliwki. Taki zabieg zapobiegnie rozdwajaniu się płytki oraz sprawi, że będzie ona o wiele mocniejsza. Do przygotowania kąpieli najlepsza będzie oliwka Indigo, która zawiera masło shea. Wystarczy do letniej wody wlać odrobinę takiego preparatu oraz kilka kropel soku z cytryny, dzięki którym wszelkie przebarwienia zostaną nieco wybielone. Paznokcie należy moczyć przez około 10-15 minut, a następnie wetrzeć w nie krem do rąk. 

Sposób nr 2: profesjonalna odżywka 

Kruchą i zniszczoną płytkę należy także regularnie pokrywać preparatami wzmacniającymi. Odżywka do paznokci Indigo, zawierająca aminokwasy, witaminy oraz wyciąg z pokrzywy, będzie idealnym rozwiązaniem. Aby jednak taka kuracja przyniosła oszałamiający efekt, warto pamiętać o regularnym nakładaniu produktu. Należy także uzbroić się w cierpliwość. Aby płytka się zregenerowała, potrzeba czasu. Rezultaty stosowania odżywki powinny być jednak widoczne po około 4 tygodniach pielęgnacji. 

Sposób nr 3: olejek rycynowy

Łamiącą się płytkę można także pielęgnować olejkiem rycynowym, który ma bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce. Produkt ten przede wszystkim odżywi oraz wzmocni paznokcie, a także nawilży i zmiękczy znajdujące się wokół skórki. Wystarczy jedynie dokładnie wcierać go w problematyczne miejsca i gotowe! Przy okazji warto także pamiętać, że rycyna wpływa pozytywnie na rzęsy i brwi. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by przy okazji zadbać również o nie.

Sposób nr 4: odpowiednia dieta

Bardzo duży wpływ na kondycję naszych paznokci ma również to, w jaki sposób się odżywiamy. Jeśli bowiem nie dostarczamy do organizmu najważniejszych składników odżywczych, minerałów oraz witamin, stan naszej płytki może ulec pogorszeniu. Warto więc zwrócić uwagę na produkty, które spożywamy w ciągu dnia. Więcej warzyw oraz owoców w diecie z pewnością wspomoże naszą walkę o zdrowsze paznokcie. Jeśli jednak niedobór witamin jest naprawdę duży, warto sięgnąć po odpowiednią suplementację doustną, dobraną do potrzeb naszego organizmu.

Inne sposoby na zdrowe paznokcie

Jeśli wszystkie wyżej wymienione sposoby zawiodą bądź okażą się niewystarczające, warto spróbować okładów z:

  • olejku arganowego, 
  • siemienia lnianego,
  • aloesu,
  • czosnku,
  • cebuli,
  • lanoliny,
  • pszenicy.

Wszystkie te produkty dostaniemy w większości supermarketów, dlatego nie powinniśmy mieć trudności z nich nabyciem. Oliwki, odżywki oraz inne profesjonalne preparaty warto nabyć poprzez e-sklep. Indigo to producent, którego kosmetyki znajdziemy w wielu hurtowniach oraz drogeriach internetowych.  

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *