kosmetyki

Jak prawidłowo przechowywać kosmetyki i akcesoria kosmetyczne?

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że kosmetyki i akcesoria kosmetyczne należy przechowywać w odpowiedni sposób. Dzięki temu zachowają swoje najważniejsze właściwości i będą służyły nam przez długi czas. Niestety często o tym zapominamy i składujemy produkty nie tak jak potrzeba. Właśnie dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik na temat prawidłowego przechowywania kosmetyków oraz akcesoriów.

Lakiery hybrydowe

Coraz większa ilość kobiet wykonuje samodzielnie manicure hybrydowy. Zestaw do paznokci i cała kolekcja kolorów zajmują nieraz naprawdę sporo miejsca. Najczęściej lakiery przechowujemy w specjalnych kosmetyczkach czy też kuferkach. Po sieci krążą jednak informacje, że takie produkty powinno wkładać się np. do lodówki. Niestety jest to bardzo zły pomysł. Preparaty hybrydowe potrzebują co prawda chłodnego i zacienionego miejsca, jednak zdecydowanie lepiej będzie przechowywać je po prostu w szufladzie czy szafie. Ważne jest to, by nie stały bezpośrednio w słońcu bądź w pobliżu źródeł ciepła. Zasada ta dotyczy wszystkich lakierów hybrydowych, czy to marki Enjoy!, czy Indigo. Hybrydy schowane w lodówce bądź innym nietuzinkowym chłodnym miejscu mogą się zepsuć, stracić swoje właściwości oraz znacząco zmienić konsystencję.

Farby do włosów

Chyba każdej z nas zdarzyło się choć raz nie zużyć całej farby podczas wykonywania koloryzacji włosów w domu. Resztki takiego produktu powinny w takiej sytuacji od razu wylądować w koszu. Niektóre panie decydują się jednak na schowanie otwartego kosmetyku i ponowne wykorzystanie go kilka tygodni później. Jest to jednak prawdopodobnie najgorsza rzecz, jaką możemy zrobić. Pod żadnym pozorem nie można bowiem w ten sposób zostawiać farby. Blond, brąz czy kasztan – nie ma to większego znaczenia. Każdy kolor po pewnym czasie zacznie się utleniać, a nakładając go na włosy możemy zniszczyć ich strukturę, nabawić się uczulenia czy reakcji alergicznej oraz osiągnąć niezbyt interesujący odcień. Całe opakowanie należy więc zużyć od razu, a ewentualne resztki po prostu wyrzucić.

Preparaty do pielęgnacji ciała

W większości damskich łazienek piętrzą się góry najróżniejszych kosmetyków. Czasem podczas porządków odkrywamy preparaty, o których już dawno zapomniałyśmy. Najczęściej okazuje się wtedy, że straciły swoją ważność. Warto więc regularnie układać je według etykiety „najlepiej zużyć do”. Kosmetyki z najkrótszym terminem muszą znaleźć się na samym przodzie, tak abyśmy sięgały w pierwszej kolejności właśnie po nie. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że zdążymy je zużyć. Preparaty oznaczone dłuższą datą mogą wtedy zostać schowane nieco dalej i czekać na swoją kolej. Kobiety noszące sporą ilość kosmetyków w torebce również powinny kontrolować ich ważność. Co prawda krem do rąk Indigo, pomadka ochronna do ust czy inne podręczne preparaty najczęściej zostaną szybko zużyte, jednak lepiej zawsze mieć pewność.

Sprzęty elektryczne

Kobiety często mają duży problem z przechowywaniem urządzeń do stylizacji włosów czy innych tego typu sprzętów. Najczęściej znajdujący się przy nich kabel owijamy wokół prostownicy czy lokówki i chowamy do szafki. Warto jednak pamiętać, że w ten sposób przewód może ulec zniszczeniu. O wiele lepiej będzie, jeśli kabel zwiniemy w okrąg i zepniemy go tak, by został na swoim miejscu.

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *