luty w Krakowie

Luty w Krakowie – najważniejsze wydarzenia nadchodzącego miesiąca

Luty w Krakowie będzie pełen głośnych wydarzeń. Koncerty muzyki rockowej i filmowej oraz spektakl popularnego kabaretu to doskonałe powody, aby zawitać w najbliższym czasie do stolicy Małopolski. Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń kulturalnych nadchodzącego miesiąca!

Gdzie szukać wydarzeń kulturalnych?

Idąc ulicą możemy dostrzec liczne bilbordy reklamowe. Najczęściej informują nas one o zbliżającym się terminie wydarzenia kulturalnego. Nie tylko w Krakowie wszechobecna jest tego typu reklama. Katowice, Warszawa czy Wrocław, posiadają liczne plakaty informujące o lokalnych imprezach kulturalnych. Dzięki nim, mnóstwo osób, wie kiedy dane wydarzenie ma się odbyć. Na tym właśnie polega reklama. Sosnowiec, Łeba czy inne mniejsze miasta, także posiadają liczne bilbordy umieszczone na budynkach czy przy głównych ulicach. Jak więc widać, wystarczy jedynie uważnie obserwować przestrzeń wokół siebie, by móc dowidzieć się o terminie interesującego nas wydarzenia.

Editors Official Event (4 lutego)

Początkiem lutego w krakowskim Klubie Studio wystąpi znany na całym świecie zespół indierockowy Editors. Koncert będzie doskonałą okazją dla fanów zespołu na usłyszenie jego największych przebojów na żywo.

Kraków to jeden z wielu przystanków europejskiej trasy grupy, promującej najnowszy album „The Black Gold”, będącego podsumowaniem 15-letniej działalności artystów. Znalazło się na nim 13 najsłynniejszych utworów, a także trzy nowe: „Upside Down”, „Frankenstein” i tytułowy „Black Gold”.

The World of Hans Zimmer (13 lutego)

The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration to europejska trasa koncertowa orkiestry symfonicznej, odgrywającej najpopularniejsze dzieła światowej sławy kompozytora muzyki filmowej Hansa Zimmera. Krakowscy fani jego twórczości spotkają się w Tauron Arenie 13 lutego.

Mimo że sam artysta nie uczestniczy w koncercie, jest kuratorem całego wydarzenia. Na scenie wraz z orkiestrą pojawią się jego przyjaciele, w tym słynna wokalistka Lisa Gerrard, znana ze ścieżki dźwiękowej do oscarowego hitu „Gladiator”.

Hans Zimmer był nominowany do Oscara aż 11 razy, m.in. za ścieżki dźwiękowe do takich filmów, jak „Incepcja”, „Interstellar” czy „Dunkierka”. Tę najbardziej prestiżową statuetkę zdobył za muzykę do „Króla Lwa”.

Koncert w Krakowie pod batutą Gavina Greenawaya będzie doskonałą okazją do wysłuchania na żywo najbardziej zapierających dech w piersiach kompozycji Zimmera.

Przyjedź do naszego miasta, aby zobaczyć światowej sławy gwiazdy i zarezerwuj pobyt w hotelu sieci Best Western Kraków!

Kabaret Smile – nowy program: Tu i teraz! (15 lutego)

Kabaret Smile zawita do Nowohuckiego Centrum Kultury 15 lutego, aby zaprezentować najnowszy program „Tu i teraz”. Jak twierdzą sami członkowie grupy, powstał on w wyniku wnikliwej analizy materiału, zebranego po przeprowadzeniu akcji #obserwujemywas.

W programie znajdą się aluzje zarówno do perypetii celebrytów z pierwszych stron gazet, jak i codziennych sytuacji z życia typowego „Seby”. Nie zabraknie też tematyki wpływu mediów społecznościowych oraz nowych technologii na nasze życie.

The Australian Pink Floyd Show (25 lutego)

The Australian Pink Floyd już od ponad 30 lat koncertuje na całym świecie, prezentując utwory legendarnej brytyjskiej grupy. Wszędzie, gdzie się pojawią, przyciągają tłumy, przekazując w swoich występach ducha legendy progresywnego rocka.

Każdy z występów Aussie Floydów to niezapomniane show, pełne gry świateł, projekcji wideo i przede wszystkim muzyki uwielbianej przez rzeszę fanów.

Najsłynniejszy cover band świata zagra w ramach nowej trasy All That You Feel 2020 World Tour jedyny koncert w Polsce na krakowskiej Tauron Arenie 25 lutego.

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *