implant czy korona

Implant czy korona – jak wypełnić ubytki zębowe?

Zarówno młode osoby jak i starsze mogą mieć problemy związane z ubytkami zębowymi w jakie ustnej. Mniejszym problemem jest brak trzonowców. Jednakże często zdarza się, że również jedynki czy dwójki uległy uszkodzeniu poprzez np. ułamanie. Wówczas warto udać się do protetyka, który wypełni powstały i nieestetycznie wyglądający ubytek. Istnieje możliwość, że jeżeli ząb został tylko częściowo ułamany, protetyk zaleci usunięcie go, aby mógł wstawić odpowiednią protezę. Wówczas konieczne będzie odwiedzenie chirurga stomatologicznego, który przeprowadzi ekstrakcję zęba, a następnie oczyści powstałą ranę preparatami zawierającymi NaCl. Sól fizjologiczna jest najczęściej wykorzystywanym preparatem do przepłukiwania ran podczas zabiegów chirurgicznych.

Uzupełnienia protetyczne

Chcąc odbudować uśmiech zaleca się wypełnienie ubytków zębowych u protetyka. Istnieje kilka rodzajów uzupełnień. Dlatego też dobrym pomysłem będzie udanie się do specjalisty, który doradzi, jakie wypełnienie sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku. Można zdecydować się na korony, mosty licówki porcelanowe lub implanty. Ten ostatni rodzaj wypełnienia ma bardzo wysoką ceną i istnieje ryzyko, że może się nie przyjąć bądź po jakimś czasie zwyczajnie wypaść. Jeśli nie chcemy wydać majątku na jednego bądź kilka zębów warto zastanowić się nad tańszą alternatywą jaką jest np. korona.

Ciekawostki o protezach, które warto wiedzieć

Założone mosty mogą zostać zdjęte przez protetyka, który wykorzysta do tego celu zbijak do koron. Taką praktykę stosuje się w celu uzupełnienia korony, jeśli jedno ze znajdujących się nich uzupełnień uległo zniszczeniu i wymaga wymiany.

Kolejną istotną kwestią jest przeprowadzanie pełnej higienizacji jamy ustnej w sytuacji, gdy posiadamy protezę. Nie ma przeciwwskazań do wykonania pakietu zabiegów. Najwięcej obaw związanych jest zapewne z piaskowaniem, do którego wykorzystuje się intensywny strumień wody, powietrza i piasku pod wysokim ciśnieniem. Jednakże piaskarka NSK jest całkowicie bezpieczna dla protez i może je dokładnie oczyścić.

Post Author: zorganizadmin