narożnik

Narożnik w pokoju nastolatka – tak czy nie?

Narożnik to element wyposażenia, który najczęściej kojarzy się nam z salonem. Coraz częściej umieszcza się jednak tego typu meble tapicerowane także w innych pomieszczeniach. W ostatnim czasie zaczęły więc gościć również m.in. w pokoju nastolatka, zastępując tym samym klasyczne łóżko czy kanapę. Jednak czy narożnik sprawdzi się we wnętrzu, w którym mieszka nasza dorastająca pociecha? Sprawdź!

Zalety narożnika w pokoju nastolatka

Przeglądając różnego typu katalogi czy strony internetowe możemy zauważyć, że w większości aranżacji pokoi nastolatków wykorzystuje się obecnie narożnik z funkcją spania typu włoskiego. Dzięki takiemu rozwiązaniu w pomieszczeniu tym zyskujemy wygodny mebel do wypoczynku w ciągu dnia, ale także i nocą. Oszczędzamy w ten sposób sporą ilość miejsca oraz pieniędzy. Nowoczesny narożnik włoski prezentuje się niezwykle interesująco i zdecydowanie wpisze się w całą aranżację pokoju zamieszkanego przez dorastające dziecko. Aby jednak zapewnić komfortowe warunki, najlepiej zdecydować się na wygodne siedzisko wzmocnione specjalnymi sprężynami. Nastolatkom z pewnością przypadnie do gustu np. narożnik Harris utrzymany w skandynawskim stylu.

Wady narożnika w pokoju nastolatka

Jak widać, umieszczenie narożnika w pokoju nastolatka to wspaniały pomysł. Warto jednak pamiętać, że meble tapicerowane są dosyć ciężkie do utrzymania w czystości. Miękkie materiały lubią bowiem pochłaniać sporą ilość zanieczyszczeń. Najlepiej więc zdecydować się na tkaniny plamoodporne, dzięki którym nie będziemy musieli martwić się częstym czyszczeniem narożnika.

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *