malowanie domu

Wykonujemy elewację domu – co będzie nam potrzebne?

Wykonanie elewacji jest jednym z najważniejszych momentów w trakcie budowania wymarzonego domu. Czy zrobić to samemu, czy lepiej zajmie się tym sprawdzona firma budowlana? Wyszków i okolice to miejsca, gdzie buduje się sporo domów, które chcą mieszkać niedaleko stolicy, a jednak w cichszym miejscu. Co będzie potrzebne do wykonania elewacji? Opowiadamy krok po kroku.

Samemu czy z firmą budowlaną

Szukając ekipy, która wykona prace przy naszym domu, skorzystamy na pewno z wyszukiwarki Google wpisując takie hasło jak na przykład “elewacje Wyszków”. Firma wykona standardowe czynności, które również my będziemy musieli przeprowadzić, jednak ich doświadczenie sprawi, że temat zakończą zdecydowanie szybciej, aniżeli użytkownik, który musi łączyć obowiązki zawodowe z wykonywaniem prac budowlanych po godzinach pracy. Co zrobi firma i co będzie musiał zrobić i on?

Przygotowanie podłoża

To pierwsza czynność, którą wykonywać będziemy kilka tygodni po zakończeniu prac robionych “na mokro” jak na przykład tynkowanie. Podłoże musi być suche i czyste, bowiem substancje mogą zmniejszać nośność.

Zastanawiasz się również nad zmianą ogrodzenia? Koniecznie przeczytaj ten artykuł: Ogrodzenie z siatki ocynkowanej – co to jest i ile kosztuje?

Nałożenie izolacji

Do tych czynności używana będzie na przykład wełna mineralna albo różnego rodzaju styropiany. Muszą one być przytwierdzone bardzo dokładnie solidną zaprawą. Jeśli odpada, należy zdjąć, oczyścić z poprzedniej zaprawy i po nałożeniu nowej – ponownie przytwierdzić. Najpopularniejszą metodą jej nakładania jest otoczenie obwodu wokół całego plastra styropianu oraz postawienie kilku punktów pośrodku obwódki.

Ocieplenie ścian wewnątrz

Wielu mieszkańców decyduje się na ocieplenie mieszkania i domu od środka. W tym przypadku warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy dokończyć będą mogli także prace w środku budynku. Jak znaleźć taką firmę? Wystarczy wpisać w Google hasło takie jak “wykończenie wnętrz Wyszków”.

Post Author: zorganizadmin