mężczyzna w fartuchu

Firmowe fartuchy ochronne – kto powinien je nosić?

Fartuchy ochronne są noszone przez pracowników wielu branż. Ich zadaniem jest, jak sama nazwa wskazuje, ochrona prywatnych ubrań pracowników. Służą też jako środek ochrony indywidualnej, na wypadek zagrożenia życia lub zdrowia. Kto powinien nosić fartuchy ochronne? Odpowiadamy!

Kto ma zapewnić odzież ochronną?

Kodeks pracy wskazuje, że to pracodawca musi przed rozpoczęciem wykonywania obowiązków przez pracownika, dać mu stosowne środki ochrony indywidualnej. Jak nietrudno się domyślić, musi to zrobić nieodpłatnie. Warto wiedzieć, że ubrania te, chociaż noszone przez podwładnego, nadal pozostają własnością firmy, dlatego po ustaniu stosunku pracy należy je zwrócić. To pracodawca musi dostarczyć pracownikowi takie ubranie, aby spełniało wymagania przepisów. 

Kto nosi fartuchy BHP?

Są one noszone przez przedstawicieli wielu zawodów. Lekarze, farmaceuci, laboranci – każdy, kto może mieć styczność z czynnikami chemicznymi lub biologicznymi w służbie zdrowia. Z kolei pracownicy przemysłu, jak na przykład spawacze posiadają fartuchy, które cechują się wytrzymałością na przecięcia i są całkowicie niepalne.

Odzież robocza z nadrukiem firmowym – dobry sposób na reklamę działalności

Na odzieży roboczej warto zaprezentować logo swojej firmy. To sprawi, że osoby widzące pracownika w takim fartuchu, mogą dzięki temu skojarzyć go z konkretnym miejscem. Fartuchy farmaceutów z nadrukiem w widocznym miejscu na pewno staną przed oczami osobom, które zamierzają wybrać się do apteki. Gdzie znaleźć odpowiedni fartuch BHP? Kraków i inne miasta mają wiele miejsc, gdzie można udać się na zakupy. Można ich dokonać także przez internet.

Post Author: zorganizadmin