pościel

Aranżacja łóżka w sypialni – pomysły i inspiracje

W ciągu dnia nie spędzamy zbyt wiele czasu w sypialni, jednakże pomimo tego warto zadbać o odpowiednią aranżację łóżka na którym śpimy i odpoczywamy po męczącym dniu. Niezwykle istotnym elementem wystroju sypialni jest pościel oraz prześcieradło z gumką. Na duże łóżka z powodzeniem można zakupić pościel z kory 180×200. Jeśli w naszej sypialni znajduje się łóżko pojedyncze, w zupełności wystarczy nam pościel i prześcieradło z gumką 160×200. W niektórych domach jednak można zauważyć bardzo duże łoża małżeńskie, na które z pewnością lepiej zakupić większe prześcieradła oraz pościel, w rozmiarze np. 200×220. O jakie jeszcze elementy dekoracyjne łóżka można zadbać? Sprawdź!

Poduszki dekoracyjne

Niezastąpionym elementem dekoracyjnym każdego łóżka są liczne, niewielkie poduszki dekoracyjne. Coraz większą popularność zyskują te mające przyszytą falbankę do krawędzi. Można również wybrać takie, które mają naszyte rozmaite wzory oraz przedstawiają np. podobizny zwierząt. Do wnętrz minimalistycznych warto wybrać poduszki dekoracyjne bez rozmaitych printów, o gładkim wyglądzie. Więcej na temat poduszek dowiesz się z artykułu https://zorganizowana.pl/2021/05/18/cechy-ktore-nalezy-rozwazyc-przed-wyborem-poduszki/.

Narzuta dekoracyjna

Kolejnym, niezwykle interesującym elementem dekoracyjnym łóżka jest ozdobna narzuta, nakładana na pościel. Można zakupić taką, która wzorem odpowiada printom znajdującym się na zasłonach bądź całkiem gładki fason. Idealnym rozwiązaniem będzie także nabycie narzuty z takim samym wzorem jak pościel. Wówczas utrzymamy jednakowy styl, charakterystyczny dla danego pomieszczenia. Na rynku są dostępne narzuty o rozmaitych wymiarach. W zależności od preferencji można wybrać płachtę na podwójne łóżko bądź pojedyncze.

Post Author: zorganizadmin