pyłki

Jak zabezpieczyć pyłek, by nie ścierał się z paznokcia?

Pyłki do paznokci to ozdoby, które podbiły serca Polek już kilka lat temu. Większość z nas uwielbia je za łatwość oraz szybkość aplikacji, a także piękny efekt końcowy. Znajdujące się w preparatach drobinki przypominające zmielony brokat, tworzą bowiem na naszej płytce cudowną połyskującą w słońcu taflę. Nic więc dziwnego, że na naszych paznokciach często gości np. pyłek Indigo. Ozdoby te należy jednak odpowiednio zabezpieczyć. Jak? Sprawdź!

Prawidłowa aplikacja pyłków

Aby pyłek Metal Manix cieszył nasze oko, musimy wiedzieć, jak prawidłowo nałożyć go na płytkę. Przede wszystkim należy najpierw pomalować paznokcie na wybrany wcześniej lakier hybrydowy. Warto jednak pamiętać, by nie usuwać warstwy dyspersyjnej po utwardzeniu preparatu w lampie. To właśnie dzięki niej pyłek trwale połączy się z lakierem kolorowym. Ozdobę najlepiej wetrzeć w powierzchnię paznokcia przy pomocy pacynki. Niektóre z nas lubią także aplikować pyłek używając do tego palca. Obie te techniki są skuteczne, dlatego wybór metody zależy już od nas samych.

Utrwalenie i zabezpieczenie pyłków

Pyłek nałożony na płytkę, jednak co teraz? Przede wszystkim należy usunąć resztki ozdób ze skórek. Najlepiej sprawdzi się do tego pędzel z twardym i rozłożystym włosiem. Następnie całą stylizację warto pokryć cienką warstwą topu. Nie możemy jednak zapomnieć o zabezpieczeniu wolnego brzegu. Aby mieć pewność, że manicure będzie trwały i odporny na ścieranie, najlepiej ponownie zaaplikować top nabłyszczający. Dwie cienkie warstwy powinny całkowicie zabezpieczyć nasze paznokcie. Na koniec, warto nawilżyć swoje dłonie. Idealnie sprawdzą się do tego kremy Indigo, które kuszą swoimi pięknymi zapachami oraz aromatami.

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *