obóz piłkarski dla dzieci

Wyjazd dziecka na obóz piłkarski – co spakować do torby?

Wyjazd na obóz piłkarski to dla wielu dzieci trenujących w klubach sportowych najprzyjemniejszy moment w ciągu całego roku. Mogą dzięki temu poznać nowe miejsca, pobyć więcej czasu w swoim towarzystwie, a także szkolić i szlifować swoje umiejętności. Rodzice stają jednak przed wyzwaniem, co dziecku spakować do torby? Podpowiadamy co obowiązkowo musi się w niej znaleźć!

Korki dla dzieci

Obuwie piłkarskie to absolutna podstawa. Trudno sobie wyobrazić, żeby dziecko na obozie piłkarskim ich nie posiadało. Na wszelki wypadek można porozmawiać z trenerem lub organizatorem wyjazdu na jakiej nawierzchni organizowane będą treningi. Być może potrzebne będą nowe buty halowe. Adidas, Nike i inni producenci na szczęście tworzą tak wiele modeli, że nawet zakup na ostatnią chwilę nie będzie problemem. Trudno sobie wyobrazić jednak, by obóz piłkarski nie wiązał się z treningami na naturalnej nawierzchni.

Treningowe ubranie

Na jaką firmę postawić – zadają sobie pytanie rodzice. New Balance, Adidas, a może Nike. Koszulki i spodenki dla dzieci w pierwszej kolejności muszą być odpowiedniego rozmiaru, aby dziecko nie walczyło z za dużym T-shirtem lub ciasnymi szortami. Stawiając na najbardziej popularne marki mamy pewność, że będą one miały technologie odprowadzające pot na zewnątrz, dzięki czemu skóra pociechy będzie mniej mokra.

Solidny i wiatroszczelny dres

Dobrze, jeśli uda nam się kupić na przykład solidny softshell. Przyda się on szczególnie starszym juniorom, którzy na trening wychodzą już bez różnicy na warunki pogodowe panujące na zewnątrz. Taka kurtka lub ciepły dres będą doskonałe w trakcie mocnego wiatru i deszczu.

Post Author: zorganizadmin