rozwód

Rozwód z orzeczeniem o winie – co musimy o nim wiedzieć?

Sprawy rozwodowe to dla wielu z nas jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Warto więc odpowiednio przygotować się do każdej z rozpraw. Dzięki temu będziemy wiedzieli, czego możemy się spodziewać. Najlepiej więc udać się po poradę do specjalisty. Osoba, która nam pomoże to m.in. radca prawny lub adwokat. Zawiercie to miejsce, w którym bez większych problemów znajdziemy odpowiedniego fachowca. Zanim jednak podejmiemy z nim współpracę, warto nieco rozeznać się w danym temacie. W tym artykule podpowiemy więc, co powinniśmy wiedzieć na temat rozwodu z orzeczeniem o winie. Sprawdź!

Rozwód z orzeczeniem o winie – co warto wiedzieć?

Przed wytoczeniem pozwu rozwodowego, warto pamiętać, że to sąd decyduje o tym, które z małżonków jest winne rozpadu związku. Jeśli obydwie strony wyrażą zgodę, sędzia może uznać, że małżeństwo rozpadło się bez wyraźnej winy którejś z osób. W sytuacji, gdy mąż bądź żona będą zabiegać o wskazanie osoby odpowiedzialnej za rozpad związku, sąd musi wskazać winowajcę. W takim przypadku należy więc przedstawić dowody, które pomogą sędziemu wydać stosowane orzeczenie. W niektórych przypadkach może okazać się, że za rozpad związku odpowiedzialne są obydwie strony.

Gdzie szukać pomocy specjalistów?

Miejscem, w którym możemy szukać pomocy jest kancelaria. Kraków czy inne miasta to miejsca, w których znajduje się wiele tego typu placówek. Aby znaleźć najbliższą z nich, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową np. frazę „adwokat rozwody Kraków” czy „kancelaria adwokacka Warszawa”.

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *