zielona ściana w salonie

Jak wprowadzić zieleń do salonu?

Zielony kolor odpręża, pozwala się wyciszyć i pomaga w lepszym zrelaksowaniu się po ciężkim dniu w pracy. Przy aranżacji wystroju naszych domów i mieszkań nie powinniśmy więc zapominać o zieleni, zwłaszcza tej naturalnej. Podobnie jest w salonie – warto, by w tym reprezentacyjnym pomieszczeniu znalazło się miejsce na rośliny.

Ogród w salonie

Żywe rośliny można wprowadzić do wnętrza na różne sposoby. Przez lata najpopularniejszym rozwiązaniem były rośliny doniczkowe. Z czasem ta ozdoba odeszła do lamusa, ale dzisiaj wraca do łask. Nie tylko dlatego, że na rynku dostępnych jest coraz więcej efektownych roślin – wśród nich znajdą coś dla siebie zarówno wielbiciele kwiatów, jak i pnączy czy liści o fantazyjnych kształtach. Rośliny doniczkowe mogą być stylową dekoracją również dzięki temu, że odpowiednio dobrana doniczka będzie świetnie współgrać z resztą wystroju salonu.

W domu możemy jednak pozwolić sobie również na… prawdziwy ogród. A dokładniej – ogród wertykalny. To pionowa instalacja roślin, którą można umieścić w dowolnym pomieszczeniu. Specjalna konstrukcja zapewni zielonym pędom automatyczne nawadnianie. Do tego trochę światła i można cieszyć się z niezwykłej dekoracji. Oprócz estetycznych zalet, ogród wertykalny pomoże nam odświeżyć powietrze i dotlenić salon. Przygotowaniem takich instalacji zajmują się profesjonalne firmy – warto postawić na usługi Moss Kraków.

Zielona ściana w salonie

Alternatywą dla żywych roślin może być mech na ścianie. To dekoracja, która w ostatnich latach podbija rynek wnętrz w naszym kraju. Wykonuje się ją z paneli ze stabilizowanymi mchami lub porostami. Można nimi pokrywać dowolne powierzchnie i tworzyć w domu prawdziwe zielone ściany. Tego typu dekoracja to trwałe rozwiązanie, które niemal nie wymaga pielęgnacji – stabilizowany mech nie potrzebuje światła ani nawadniania.

Post Author: zorganizadmin