Sofa Chesterfield w salonie

Co wyróżnia sofy Chesterfield

Pochodzenie

Meble Chesterfield powstały około 1700 roku, kiedy to Lord Phillip Stanhope, hrabia Chesterfield, zlecił wykonanie skórzanej sofy, która miała wyraźnie niskie siedzisko i mocno pikowane, skórzane obicie. Od tego czasu powstało wiele wzorów i wariantów sof Chesterfield, ale wszystkie niezmiennie łączą te same elementy.

Projekt

To co charakteryzuje sofę i fotel Chesterfield jest fakt, że ich oparcie i podłokietniki mają tę samą wysokość. Ten kluczowy element pomaga nadać sofie Chesterfield ten elegancki i niepowtarzalny styl, za który wszyscy ją podziwiamy. Kiedy myślimy o sofie Chesterfield, przychodzi na myśl głębokie pikowanie. Jest to wyrazisty element, który nadaje meblu tradycyjny wygląd, ale świetnie odnajduje się w eklektycznych wnętrzach. Zestaw sofę Chesterfield z tureckim dywanem, dodaj okrągłe lustro i ciesz się wnętrzem w stylu bohemy.

Konstrukcja

Oczywiście nie tylko design przyciąga spojrzenia w kierunku sofy Chesterfield. Każda dobra sofa potrzebuje mocnej ramy. Powinny być one wykonywane tylko z twardego drewna, przez doświadczonych rzemieślników. Wytrzymały szkielet mebla oznacza, że ​​będziesz się cieszył piękną sofą Chesterfield przez długie lata. Wysoką jakością powinny się charakteryzować wszystkie materiały użyte do wyrobu mebla, od sprężyn po skórzane obicie.

Elastyczne sprężyny w połączeniu z luksusowym wypełnieniem z pianki zapewniają wysoki komfort siedzenia oraz nienaganny wygląd przez cały okres użytkowania.

Post Author: zorganizadmin