leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe zęba – jak przebiega?

Ból zęba może utrudniać nasze codzienne funkcjonowanie. Często sprawia, że jesteśmy zdekoncentrowani, rozdrażnieni i nie możemy przestać myśleć o bólu. Wówczas nie uda nam się uniknąć wizyty w gabinecie stomatologicznym. Większość z nas nie ma miłych wspomnień z tym miejscem. Jednakże są sytuacje, kiedy konieczne jest przeprowadzenie leczenia zęba. Jak zazwyczaj przebiega leczenie endodontyczne? Sprawdź!

Rozpoznanie problemu

Po wejściu do gabinetu stomatologicznego, lekarz przeprowadzi z nami krótki wywiad, dotyczący dokuczających nam dolegliwości. Następnie poprosi nas o otwarcie ust i obejrzy bolący ząb przy pomocy lusterka dentystycznego. Jeśli nie zauważy niepokojących zmian, postuka w zęba używając końcówki lusterka. W momencie, gdy lekarz stwierdzi, że dyskomfort, który odczuwamy spowodowany jest przez wskazanego przez nas zęba, wstrzyknie w nasze dziąsło środek znieczulający, taki jak Lignocainum.

Zaaplikowanie lekarstwa

W kolejnym etapie, stomatolog wykorzysta wiertła stomatologiczne, by sprawdzić jak wygląda wnętrze zęba. Lekarz oczyści także kanały, by zaaplikować do nich lekarstwo, które pomoże w wyleczeniu zęba. Zwykle powinno się ono znajdować w jego wnętrzu około 2-3 tygodni, jednakże jest to zależne w dużej mierze od rodzaju medykamentu umieszczonego w zębie. Niektóre lekarstwa wymagają kilkukrotnej wymiany, jednak możemy spotkać się również z takimi, które po jednym zastosowaniu całkowicie wyleczą naszego zęba.

Wypełnienie kanałów

W momencie, gdy lekarstwo znajduje się w naszym zębie, lekarz może zlecić nam zewnętrze stosowanie preparatu takiego jak Metronidazol. Maść ta pomaga w leczeniu zakażeń bakteryjnych oraz przeciwdziała powstawaniu infekcji. Kiedy ząb zostanie wyleczony, dentysta przystąpi do wypełnienia wnętrza zęba, wypełnieniem stałym.

Post Author: zorganizadmin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *