siatki ogrodzeniowe

Na jaką wysokość ogrodzenia się zdecydować?

Bez względu na to, czy do ogradzania posesji lub ogrodu wykorzystujemy siatki ogrodzeniowe, czy też stawiamy na panele, jedną z najważniejszych kwestii jest wysokość parkanu, który ma nas oddzielać od świata. Nieco innymi prawami rządzi się ogradzanie domów jednorodzinnych, inaczej grodzimy ogrody i działki. Podpowiadamy, jaką wysokość ogrodzenia dobrać w takich sytuacjach.

Ogrodzenie domu jednorodzinnego

Do ogradzania domów jednorodzinnych, oprócz różnego rodzaju siatek, często używane są także panele ogrodzeniowe. Takie elementy zamawiamy zwykle u producenta lub dealera, który dysponuje gotowymi rozwiązaniami o określonej wysokości. Najczęściej ich wymiary mieszczą się w przedziale od 150 do 180 centymetrów.

Taka wielkość ogrodzenia zapewnia nam względy spokój i sporo prywatności, tym bardziej gdy zdecydujemy się na panele wykonane z drewna. Zza ogrodzenia nie będzie nawet widoczna nisko zawieszona siatka na gołębie w wolierze. Zdarzają się również oczywiście dużo wyższe ogrodzenia, sięgające nawet 250 centymetrów. Wówczas jednak nasz dom przeradza się w mocno zabudowaną twierdzę.

Ogrodzenie działki i ogrodu

Tak wysokiego ogrodzenia zapewne nie będziemy montować wówczas, gdy koło domu mamy piękny ogród. Wtedy bowiem chcemy pochwalić się światu naszymi roślinami. Podobnie będzie w przypadku ogródków działkowych – zwykle są ogradzane siatką o wysokości 100-120 centymetrów.

Wysokie i zabudowane ogrodzenia mogłyby zabierać naszym warzywom cenne promienie słoneczne, a niska siatka w zupełności wystarczy dla ich ochrony przed większymi zwierzętami. Mamy tu na myśli przede wszystkim zbłąkane psy.

Post Author: zoadmino