renowacja drewnianych mebli

Czym odnowić stare drewniane meble?

Alkohol denaturyzowany

Denaturyzowany alkohol doskonale nadaje się do usuwania plam i oznakowań na meblach takich jak stoły z drewna. Bądź ostrożny, ponieważ denaturyzowany alkohol usuwa niewielkie ilości farby na bazie wody.

Lakier do paznokci

Możesz również użyć przezroczystego lakieru do paznokci, aby wyretuszować uszkodzenia. 

Użyj lakieru, aby wypełnić ubytek, a następnie za pomocą papieru ściernego o ziarnistości między 1600 a 1800 przywróć gładką powierzchnię.

Marker / długopis

Jeśli potrzebujesz tylko odrobiny koloru do pokrycia odsłoniętego surowego drewna, wystarczy Ci marker lub długopis. Sztuką jest tutaj dobranie niemal identycznego koloru tuszu co odcień drewna. Gdy skończysz nałóż niewielką ilość wosku meblowego na wierzch i wypoleruj.

Wosk do mebli

Jeśli twoje krzesła dębowe mają zarysowania, możesz nałożyć na nie wosk meblowy i wypolerować go, aby uzyskać równe wykończenie. Nakładaj jedynie cienką warstwę używając suchej szmatki. Następnie odczekaj kilka dni, aż wosk zastygnie, a następnie wypoleruj go, aby krzesła drewniane miały piękny połysk.

Olej kokosowy zamiast bejcy

Zanim użyjesz kupioną w sklepie bejcę do drewna, wypróbuj naturalny składnik. Olej kokosowy nie tylko nawadnia drewno, ale także przywraca naturalny kolor i delikatny blask. Może wydawać się że drewno po jego zastosowaniu ciemnieje, ale w rzeczywistości przywraca on zdrowszy, naturalny kolor. 

Post Author: zoadmino