ubranko do chrztu

Jakie ubranko do Chrztu wybrać dla małej dziewczynki?

Chrzest Święty jest jednym z najważniejszych sakramentów, do którego przystąpił niemal każdy z nas. Chociaż nie pamiętamy tej uroczystości, gdyż zazwyczaj odbywa się ona, parę miesięcy po narodzinach, to z pewnością posiadamy wiele fotografii upamiętniających to wydarzenie. Kiedy zostajemy rodzicami, powinniśmy zadbać, by i nasze dziecko przyjęło Chrzest. Oczywiście należy także pomyśleć o odpowiednim ubranku, w jakie maleństwo powinno zostać odziane. W co ubrać małą dziewczynkę przystępującą do tego sakramentu? Podpowiadamy!

Ubranka dla noworodków

Do Chrztu małej dziewczynki należy zawsze wybierać białe ubranka lub takie w odcieniach bardzo jasnego beżu. Jednakże z reguły, większość rodziców kupuje śnieżnobiałe sukienki do Chrztu. Jeśli maluszek przyjmuje ten sakrament latem, w zupełności wystarczy kupienie odpowiedniej kreacji. Jednakże jesienią, zimą lub wiosną warto zakupić także płaszczyk do Chrztu w jasnym kolorze. Wówczas maluszek nie zmarznie, a rodzice nie będą musieli martwić się o możliwość wystąpienia przeziębienia.

Ubranka dla starszych dziewczynek

Nie ma reguły nakazującej przystąpienie do Chrztu tuż po narodzinach. Bardzo często rodzice z różnych osobistych powodów opóźniają przyjęcie tego sakramentu przez dziecko. Zdarza się, że mała księżniczka otrzymuje Chrzest w wieku 2 lub 3 lat. Wówczas najlepiej jest udać się do sklepu, który oferuje sukienki dla dziewczynek na specjalne okazje i znaleźć taką w kolorze białym lub bardzo jasnym.

Post Author: zoadmino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *