dekoracje drewnianego stołu

Pomysły na efektowne dekoracje drewnianego stołu

Zacznij od funkcjonalnych elementów

Stoły drewniane podczas biesiadowania są narażone na szereg uszkodzeń, dlatego potrzebujesz elementów, które go ochronią. Stoły drewniane do jadalni potrzebują nakrycia ich obrusem, bieżnikiem, czy położenia odpowiednich podkładek. Potrzebujesz pomysłów? Obrus w kwiaty lub paski mają wiejski urok i doskonale współgrają z tradycyjną porcelanową zastawą. Stwórz zabawne połączenie zestawiając jasny, kolorowy obrus i bieżnik w kontrastowym kolorze, a następnie dopasuj naczynia tak  by całość stanowiła mieszankę stylów, kolorów i wzorów.

Utwórz punkt centralny

Stoły kuchenne drewniane potrzebują punktu centralnego, którym zazwyczaj są kwiaty. Aby uzyskać formalny, elegancki wygląd ustaw na środku blatu bukiet róż o długich łodygach w porcelanowym wazonie. Jeśli nie gustujesz w klasyce stwórz kompozycję z  tropikalny kwiatów tropikalnych w wysokim szklanym wazonie. Jeżeli zależy ci na niewysokiej i niebanalnej kompozycji postaw pomalowaną ceramiczną misę. Na tafli wody rozsyp żywe kwiaty. Świetnie sprawdzą się tutaj również rośliny z papieru, tkaniny lub jedwabiu.

Bądź kreatywny

Możesz porzucić kwiaty dla czegoś surowego i rustykalnego, na przykład drewnianego lub metalowego naczynia, do którego zostawisz puste lub jest wyłożysz je rzecznymi kamieniami. Natomiast szklana miska wypełniona owocami cytrusowymi doda twojemu wnętrzu koloru. Chcesz postawić na dramatyczny akcent? W takim razie elegancką czarną tacę udekoruj białymi kamieniami lub muszlami. Na koniec upew

Post Author: zoadmino