plecaki coolpack

Najpopularniejsze rodzaje szkolnych plecaków

Plecak jest jednym z kluczowych elementów wyposażenia każdego ucznia. To właśnie w nim muszą się pomieścić wszystkie potrzebne zeszyty, podręczniki i przybory. Równocześnie powinien nie być zbyt ciężki, pomagać w utrzymywaniu prawidłowej postawy, a do tego jeszcze podobać się uczniowi czy uczennicy. Jak to wszystko pogodzić? Na szczęście wybór jest duży, a plecaki szkolne są dostępne chociażby w kilku popularnych rodzajach.

Tornistry

Specyficzny rodzaj bagażu, mocno różniący się od klasycznego plecaka. Zwykle jest bardziej masywny, ale równocześnie bardziej stabilny. Łatwiej go ułożyć na plecach, posiada zwykle usztywnione i profilowane części, które zapobiegają wadom postawy. Utwardzone dno i ścianki dodatkowo zabezpieczają zawartość. Minusem może być waga oraz fakt, że jest powszechnie uważany za rozwiązanie dla najmłodszych dzieci. Starsze prawdopodobnie nie będą chciały z niego korzystać.

Plecaki na kółkach

Rozwiązanie gwarantujące dużą pojemność, a jednocześnie nie obciążające zbytnio kręgosłupa. Plecaków na kółkach nie trzeba bowiem nosić na plecach. Dzięki specjalnym kółkom oraz wysuwanej rączce można je prowadzić po chodniku. To również rozwiązanie skierowane przede wszystkim do uczniów młodszych klas, choć także nie pozbawione wad. Poruszanie się z takim plecakiem będzie trudne, jeżeli dziecko ma lekcje na piętrze i będzie musiało transportować go po schodach.

Klasyczne plecaki

Opcja wybierana przez większość starszych uczniów i nastolatków. Klasyczne plecaki są dostępne w wielu kolorach i fasonach. Można wybierać wśród modeli z dużą liczbą kieszeni, jak również wśród jednokomorowych, niedużych produktów. Dla młodszych zachętą do postawienia na klasyczny plecak mogą być zdobienia związane z postaciami z bajek albo kolorowe plecaki Coolpack.

Post Author: zoadmino