wybielanie zębów

Wybielanie zębów – jak poprawnie przejść przez ten proces?

Piękny, biały i zdrowy uśmiech to marzenie każdego człowieka, niezależnie od płci i wieku. Jednakże często wady zgryzu uniemożliwiają dokładne oczyszczenie szkliwa od zalegających w szparach międzyzębowych resztek posiłków. Jednakże nawet osoby, które mają proste zęby, często borykają się z przebarwieniami. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się procesy wybielające szkliwo. Jak uzyskać śnieżnobiały uśmiech? Podpowiadamy!

Wybielanie u specjalisty

Chociaż wybielanie zębów u specjalisty nie należy do najtańszych zabiegów, wiele osób decyduje się zapłacić kilkaset złotych, by mieć piękny i biały uśmiech. Warto wiedzieć, że proces wybielania jest bezbolesny. Niepotrzebne tutaj będą wiertła stomatologiczne czy inne znane nam do tej pory akcesoria. Specjaliści wykorzystują do procesów wybielania dedykowane do tego nakładki Opalescence Go, które można zakładać na zęby samodzielnie w domu. Wiele osób zastanawia się, dlaczego zatem należy korzystać z usług stomatologów, skoro zakładanie nakładek wykonuje się samodzielnie. Otóż, żaden sklep stomatologiczny, nie sprzeda nam preparatów do wybielania. Wyłącznie dentyści, po podaniu numeru identyfikacyjnego, mogą zakupić takie produkty.

Przestrzeganie diety

Jeśli chcemy cieszyć się nieskazitelnie białym uśmiechem, niezwykle istotne jest przestrzeganie specjalnej białej diety w trakcje wybielania szkliwa jak i przez pewien czas po zakończeniu tego procesu. Wówczas należy unikać barwiącego jedzenia, w którym znajduje się np. curry czy kurkuma. Konieczne jest także odstawienie kolorowych napojów takich jak kawa, herbata czy wino. Ponowne spożywanie barwiących napojów oraz produktów spożywczych będzie możliwe po upłynięciu około roku od zakończenia wybielania szkliwa.

Post Author: zoadmino