wizyta u dentysty

Wizyta u dentysty – czy jest się czego obawiać?

Zapewne każdy z nas musiał udać się na wizytę w gabinecie stomatologicznym w celu wyleczenia bolącego zęba. Często jednak przed udaniem się do gabinetu stomatologicznego pojawia się obawa związana z przeprowadzeniem przez lekarza działań mających uśmierzyć nasz ból. Zazwyczaj obawiamy się, że leczenie może być bolesne i niekomfortowe. Jednakże czy ta obawa jest słuszna?

Rozpoznanie problemu

Umawiając się na wizytę w klinice stomatologicznej, musimy być świadomi tego, że lekarz na pierwszym spotkaniu będzie chciał zweryfikować powód naszego przybycia do kliniki stomatologicznej. W związku z tym, przeprowadzi z nami wywiad, z którego dowie się, co nam dolega oraz z pewnością zleci nam wykonanie zdjęcia panoramicznego zębów. Pozwoli ono uzyskać lekarzowi pełny obraz tego, co jest powodem naszego złego samopoczucia.

Przystąpienie do leczenia

Zazwyczaj po rozpoznaniu problemu, lekarz przystępuje do leczenia zęba. W tym celu, jeśli jest to konieczne może zaaplikować w nasze dziąsło środek znieczulający Lignocainum. Oczywiście dentysta zdecyduje się na takie rozwiązanie tylko w uzasadnionych przypadkach. Warto wiedzieć, że wówczas możemy odczuwać odrętwienie pewnych części twarzy oraz jamy ustnej spowodowane podaniem środka Lignocainum. Cena wizyty wówczas może być nieco wyższa. W przypadku, gdy nie ma konieczności stosowania mocnego preparatu znieczulającego, lekarz może nałożyć na dziąsła uśmierzający ból środek, jakim jest Lignocainum żel. Cena takiej wizyty będzie jednak uzależniona od zabiegów, jakie dentysta będzie musiał wykonać, aby wyleczyć zęba.

Post Author: zoadmino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *