okrągłe lustro

Lustro w salonie – jak je wykorzystać?

Nie ma jednej skutecznej recepty na urządzenie efektownego i pięknego salonu. Projektanci wnętrz i gospodarze poszczególnych domów próbują osiągnąć zadowalający rezultat na różne sposoby. Jednym z nich są lustra i wprowadzenie do salonu takich elementów, jak oryginalna komoda czy toaletka lustrzana. Jak więc wykorzystać lustro w salonie? Kiedy ten sprzęt przyda się w salonie najbardziej? Podpowiadamy!

Zalety luster w salonie

Lustro jest jedną z mniej oczywistych dekoracji w salonie. Dużo częściej można je oglądać w łazienkach, przedpokojach czy sypialniach. Tam jest funkcjonalnym elementem wyposażenia – w końcu nikt nie wychodzi z domu bez zerknięcia w lustro, a wiele osób spędza przed nim nawet kilkanaście minut.

Okrągłe lustro w salonie będzie jednak przede wszystkim pełnić funkcję dekoracyjną. Efektowna rama może dobrze wkomponować się w wystrój pomieszczenia i wzbogacić wystrój. To element wyposażenia, który przyda się przede wszystkim w niewielkich salonach – wówczas pomoże optycznie powiększyć pomieszczenie.

Sposoby wykorzystania luster w salonie

Umieszczenie w salonie lustra pozwala na niebanalną dekorację wnętrza. W pomieszczeniach, w których znajduje się dużo mebli i ozdób, warto postawić na lustra duże, z bogato zdobioną ramą. W bardziej stonowanych przyda się czysta tafla bez ramy, umieszczona na jednej ze ścian.

Prostokątne lustro może służyć także jako oryginalny front mebli. Jednym z ciekawych rozwiązań jest również użyteczna komoda lustrzana. Lustra stanowią także alternatywę dla innych obiektów zdobiących ściany. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie luster w miejscach tradycyjnie zarezerwowanych dla obrazów.

Post Author: zoadmino