choinki bożonarodzeniowe

Choinka bożonarodzeniowa – żywa czy sztuczna?

Rokrocznie w każdym domu końcem grudnia umieszczona zostaje choinka. Drzewko to jest symbolem świąt obchodzonych końcem grudnia. Nie sposób wyobrazić sobie świąt bez udekorowanej choinki. Nowoczesne modele drzewek bożonarodzeniowych zyskują coraz większą popularność wśród osób, które chcą być trendy. Jednakże nie brakuje także zwolenników tradycyjnej choinki PE. Jakie drzewka iglaste najczęściej goszczą w naszych domach w okresie świątecznym? Dowiesz się tego czytając nasz artykuł!

Sztuczne choinki

Najczęściej wybieranym drzewkiem bożonarodzeniowym jest choinka sztuczna. Jodła, świerk czy też sosna to najpopularniejsze odmiany umieszczane w domach w okresie świątecznym. Dzieje się tak ze względu na gęste gałązki iglaste oraz piękny wygląd bujnej odmiany drzewka. Dodatkowo sztuczna choinka może towarzyszyć nam wiele lat. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie miejsce do jej przechowywania poza okresem świątecznym, by z nadejściem grudnia znów móc ją wyciągnąć ze schowka i udekorować.

Żywe drzewka

Żywe drzewka także mogą prezentować się niezwykle pięknie. Dodatkowo zapach jaki się z nich wydobywa sprawia, że atmosferę świąteczna dosłownie czuć w powietrzu. Z udekorowaniem takiego drzewka możemy mieć jednak nie lada problem. Dzieje się tak ze względu na kłujące igły jakie posiadają żywe choinki. Zazwyczaj ozdabianie ciętego drzewka nie należy do najprzyjemniejszych czynności świątecznych, gdyż najczęściej kończy się powstaniem zadrapań widocznych na rękach. Dodatkowo warto zdawać sobie sprawę z tego, że żywotność leśnych drzewek nie jest tak długa jak sztucznych. Zazwyczaj ich igły zaczynają się osypywać po około 2 tygodniach lub miesiącu. Zwykle jest to uzależnione od temperatury panującej w pomieszczeniu, w którym choinka się znajduje.

Post Author: zoadmino