oleje zimnotłoczone

Naturalne oleje na dziecięce dolegliwości – poznaj ich właściwości!

Większość rodziców stara się bardzo skrupulatnie wybierać najlepszy olej dla dzieci. W diecie maluchów nie może bowiem zabraknąć naturalnych tłuszczów, które przyczyniają się do prawidłowego rozwoju organizmu. Każdego dnia należy zatem wpleść do jadłospisu swojej pociechy olej słonecznikowy nierafinowany bądź inny rodzaj tłuszczu tłoczonego na zimno. Warto jednak również pamiętać, że takie produkty pomogą w przypadku licznych dolegliwości. Jakich? Sprawdź!

Zdrowe oleje przy problemach z układem pokarmowym

Pewna część z nas stosuje olej lniany na zaparcia. Niekiedy jednak zapominamy, że produkt ten pomoże również naszym dzieciom. Wystarczy, że każdego dnia dodamy go np. do ulubionej sałatki czy surówki pociechy. Jego regularne spożycie poprawia bowiem metabolizm i eliminuje liczne problemy związane z układem trawiennym. Raz na zawsze uwolnimy w ten sposób nasze dziecko od bólów brzucha czy innych dolegliwości. 

Naturalne oleje na dolegliwości skórne

Naturalne oleje zimnotłoczone mogą być również stosowane bezpośrednio na skórę. Posiadają bowiem substancje silnie nawilżające oraz łagodzące. Bywają zatem niezastąpione w przypadku alergii, podrażnień czy AZS. Jak jednak aplikować tłuszcze na naskórek dziecka? Wystarczy, że nałożymy kilka kropel oleju, a następnie dokładnie je rozsmarujemy. Bardzo dobrze sprawdzą się również kąpiele w wodzie z dodatkiem 1-2 łyżek tłuszczu. Pamiętajmy jednak, by taka pielęgnacja trwała nie dłużej, niż 15 minut. Woda ma bowiem właściwości silnie wysuszające i może negatywnie wpływać na delikatną skórę malucha. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat jak oliwa z oliwek działa na nasze zdrowie wejdź w link https://zorganizowana.pl/2021/03/03/oliwa-extra-vergine/

Post Author: zoadmino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *