zero waste

Czy wybierając oleje zimnotłoczone, możemy stosować się do zasad zero waste?

W ciągu kilku ostatnich lat bardzo prężnie rozwija się ruch zero waste. Ideologia ta sugeruje, aby zmniejszyć ilość wytwarzanych przez gospodarstwo domowe odpadów do minimum. Dzięki temu chronimy naszą planetę i troszczymy się o życie przyszłych pokoleń. Czy jednak kupując oleje naturalne, jesteśmy w stanie trzymać się takich zasad? Sprawdź!

Oleje naturalne i ich szklane opakowania

Mogłoby się wydawać, że wszelkie zasady zero waste bardzo ciężko wprowadzić do naszej codzienności. Okazuje się jednak, że możemy być eko, nawet kupując zimnotłoczony olej lniany. Sklep, w którym nabywamy naturalne tłuszcze, zawsze bowiem sprzedaje swój asortyment w szklanych butelkach wielokrotnego użytku. W niektórych miejscach możemy nawet dostać mały rabat za przyniesienie opakowania po starym oleju. Jak znaleźć taki market? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę np. “zero waste sklep Kraków”. Naszym oczom z pewnością ukaże się długa lista miejsc tego typu. 

Oleje do codziennej pielęgnacji

Zasad zero waste możemy trzymać się również wtedy, gdy aplikujemy olej słonecznikowy na twarz. Jak to możliwe? Naturalne tłuszcze są wspaniałym zamiennikiem drogeryjnych kosmetyków. Tego typu preparaty są najczęściej przelewane do małych słoiczków, a następnie do kartonowego opakowania owiniętego folią. Kupując nowy krem mamy zatem całą masę odpadów, jeszcze zanim pierwszy raz nałożymy go na naszą cerę. Pielęgnując swoją skórę olejami zimnotłoczonymi, unikniemy natomiast takiej sytuacji a efekty ich stosowania będą zdecydowanie lepsze, niż gdybyśmy sięgnęli po drogeryjne produkty. 

Post Author: zoadmino

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *