akcesoria szkolne

Akcesoria szkolne potrzebne na lekcje matematyki

Przez jednych matematyka bywa nazywana królową nauk. Przez innych jest natomiast przezywana na przeróżne sposoby i określana mianem największej szkolnej zmory. Część uczniów, która dźwiga na plecach plecaki Paso z podręcznikami do matematyki, udaje się na te lekcje z duszą na ramieniu. W łatwiejszym radzeniu sobie z matematyką z pewnością pomogą jednak odpowiednie akcesoria szkolne. Bez nich matematyczne równania mogą faktycznie okazać się drogą przez mękę.

Co spakować na matematykę?

Wbrew pozorom, plecaki i piórniki młodzieżowe do gimnazjum jeszcze niedawno pełne były przyborów potrzebnych na lekcje matematyki. Obecnie najwięcej akcesoriów na matematykę potrzebują uczniowie starszych klas szkoły podstawowej, a także szkół średnich – zwłaszcza tych o profilu technicznym.

Podstawa to oczywiście ołówek oraz linijka. Rysowanie figur geometrycznych i wykresów to nieodłączna część lekcji matematyki. Na jakość ich wykonania zwracają uwagę nauczyciele, ale i uczniom dobrze wykonany rysunek może pomóc w rozwiązaniu zadania. W zestawie z ołówkiem musi znaleźć się temperówka.

Linijka na lekcje matematyki powinna mieć przynajmniej 20 centymetrów długości. Dłuższa może być nieporęczna, krótsza nie zapewni komfortu przy wykonywaniu większych rysunków. Przydatna będzie także ekierka, dzięki której łatwiej będzie wyznaczać na rysunkach kąt prosty. Przygotowywanie bardziej skomplikowanych rysunków wymaga także użycia kątomierza. Z kolei narysowanie koła to zadanie, które trudno wykonać bez cyrkla. W sklepach i marketach znajdziemy wiele rodzajów takich akcesoriów.

Dodatki, które mogą się przydać

Na lekcjach matematyki mogą się też przydać dodatkowe pomoce. Największą stanowi kalkulator, tyle że nie wszyscy nauczyciele pozwalają uczniom korzystać z tego urządzenia. Nikt nie powinien mieć natomiast pretensji w przypadku używania tablic z wzorami, zwłaszcza dotyczącymi pól i objętości poszczególnych figur oraz brył.

Post Author: zoadmino