stół z krzesłami

Stół z krzesłami do kuchni w stylu prowansalskim

Kuchnia urządzona w stylu prowansalskim prezentuje się niezwykle estetycznie i zarazem przytulnie. Pomimo dominującego tam koloru białego, wnętrza prowansalskie nie wyglądają surowo i nie emanuje z nich chłód. Wręcz przeciwnie, są niezwykle klimatyczne i szykowne. Jeśli metraż kuchni na to pozwala, warto umieścić w tym pomieszczeniu stół z krzesłami. Jakie meble jadalniane umieścić w prowansalskiej kuchni? Podpowiadamy!

Stół do kuchni prowansalskiej

Nowoczesne stoły drewniane w białym kolorze sprawdzą się znakomicie w kuchni urządzonej w stylu prowansalskim. Do pomieszczeń o niewielkim metrażu warto kupić stoły okrągłe drewniane. Najlepiej do takich wnętrz wpasują się stoły o białych nogach i blacie w odcieniu ciemnego drewna. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę, by wybrać stoły drewniane. Producent tego typu mebli powinien zaznaczyć z jakiego rodzaju drewna zostały wykonane. Plastikowe meble nie sprawdzą się w kuchni prowansalskiej.

Szukasz funkcjonalnych rozwiązań do swojego salonu? Sprawdź artykuł: Funkcjonalne i estetyczne meble w Twoim domu – pufy, sofy, narożniki.

Krzesła drewniane

Nie tylko stoły do kuchni prowansalskiej powinny być wykonane z drewna. Także krzesła najlepiej wybierać z tego właśnie tworzywa. Możemy zdecydować się na modele, których siedzisko jest pokryte tapicerką, jednak znacznie lepiej sprawdzą się klasyczne drewniane krzesła, na których umieścimy miękką poduszkę wiązaną do oparcia. Warto zwrócić uwagę także na plecy krzesła. Powinny posiadać dwie skrzyżowane deski lub kilka wąskich ułożonych równolegle do siebie. Takie krzesła idealnie będą się komponowały z drewnianym stołem.

Post Author: zoadmino